ProFlexen – recenzja suplementu diety na stawy. Poznaj opinie, cenę i skład

Proflexen jest produktem, dzięki któremu twoje stawy mają pracować sprawnie, a ból stać się jedynie wspomnieniem. Jak jest w rzeczywistości? Czy ten suplement diety rzeczywiście wspomaga tkankę łączną i ułatwia funkcjonowanie zarówno podczas codziennych czynności, jak i uprawiania sportu? Wyjaśniamy.

Osoby borykające się z bólem stawów poszukują metod, które w szybki, a jednocześnie długotrwały sposób złagodziłyby dolegliwości. Nie wszystkie jednak okazują się efektywne.

Stosując produkty na stawy należy pamiętać przede wszystkim o tym, by zawierały składniki, które wykazują aktywność przeciwzapalną oraz chroniącą maź.

Jak działa Proflexen?

Tabletki Proflexen kryją w sobie składniki o udowodnionej naukowo skuteczności. Co to oznacza?

Ekstrakty, związki organiczne czy minerały zawarte w produkcie wykazują wysoki stopień efektywności w kierunku rozwiązywania problemów związanych ze stawami.

Składniki Proflexen:

 • zwiększają poziom mobilności stawów
 • działają nawilżająco i ochronnie
 • chronią przed stresem oksydacyjnym
 • działają przeciwzapalnie
 • ograniczają dolegliwości bólowe
 • zmniejszają ryzyko pojawienia się osteofitów

Dzięki temu systematyczne stosowanie suplementu diety wspomaga prawidłową pracę stawów, nie tylko zapobiegając pojawianiu się zwyrodnień i uszkodzeń, ale również przyspieszając procesy naprawcze.

Co więcej, składniki Proflexen wzmacniają także mięśnie i stawy, wspierając narząd ruchu na wielu płaszczyznach i zapewniając mu ochronę.

Polecamy: Collagen Select: Kolagen do picia. Usuń skutecznie zmarszczki

Jaki skład ma Proflexen? Analiza związków aktywnych

W składzie Proflexen znajdziesz związki, które zostały przetestowane pod względem skuteczności.

Producent zapewnia, że wszystko, co zostało umieszczone w kapsułkach aktywnie wspiera funkcjonowanie stawów i zmniejsza odczuwanie bólu.

Kolagen UC-II®

Podstawą formuły Proflexen jest kolagen UC-II. Jest to kolagen typu drugiego, który wykazuje korzystne działanie na stawy.

Włókna tego białka osiągają długość rzędu 300 nm. Kolagen typu II wspiera chrząstkę, oddziałuje na ciało szkliste oraz krążek międzykręgowy.

Badania potwierdzają, że spożywanie suplementów diety zawierających kolagen wraz z innymi cennymi związkami skutecznie wspomaga prawidłową pracę stawów. [1]

Chondroityna

Drugim związkiem, który jest nieodzowny dla odpowiedniego funkcjonowania stawów jest chondroityna.

Siarczan chondroityny wspomaga metabolizm komórek chrząstki oraz chondroicytów i synowiocytów, które są komórkami wchodzącymi w skład stawów. Substancja zmniejsza ryzyko pojawiania się stanów zapalnych i pobudza produkcję kolagenu typu II.

Chondroityna ogranicza także proces zwężania się szczeliny stawowej w stawie kolanowym. [2]

Glukozamina

Podobnie, jak składnik opisany powyżej, glukozamina odgrywa dużą rolę w zmniejszaniu ryzyka pojawiania się stanów zapalnych w obrębie stawów.

Związek ma zdolność do obniżania poziomu bólu oraz poprawiania funkcjonalności w tym obszarze. Dzięki niemu stawy kolanowe są mniej narażone na nadmierne tarcie, a co za tym idzie – uszkodzenie.

Glukozamina wspiera równowagę anaboliczno-kataboliczną macierzy zewnątrzkomórkowej chrząstki, wspomaga syntezę kolagenu, a także ogranicza powstawanie czynników prozapalnych. [2]

Bromelaina

Bromelaina to enzym, który znajdziesz w ananasie. Związek wykazuje wiele właściwości korzystnych dla ludzkiego organizmu.

Jego aktywność obserwuje się między innymi w okolicy stawów, gdzie skutecznie zmniejsza ryzyko pojawienia się stanów zapalnych, które odpowiedzialne są za większość dolegliwości.

Bromelaina ogranicza procesy kataboliczne w komórkach maziowych, a co za tym idzie –może zmniejszać postęp choroby zwyrodnieniowej stawów i ograniczać związany z nią ból. [3]

Witamina C

Witamina C znalazła się w składzie Proflexen głównie z uwagi na stymulację produkcji kolagenu.

Co więcej, z badań wynika, że stosowanie suplementów diety zawierających kolagen i witaminę C przed treningiem interwałowym pomaga zmniejszać ryzyko urazów oraz przyspiesza regenerację tkanek. [4]

Witamina C to także silny przeciwutleniacz. Oznacza to, że chroni komórki przed stresem oksydacyjnym, który prowadzi do niszczenia tkanek – także w okolicy stawów.

Magnez

Proflexen zawiera również magnez, który wspomaga nie tylko układ nerwowy, ale także narząd ruchu.

Odpowiedni poziom magnezu jest niezbędny do zapewnienia właściwej mobilności stawów. Niedobory tego pierwiastka sprzyjają urazom i złamaniom.

Selen

Selen odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie, między innymi zmniejszając dolegliwości bólowe towarzyszące Reumatoidalnemu Zapaleniu Stawów.

Pierwiastek jest niezbędny dla zapewnienia komórkom ochrony przed wolnymi rodnikami i procesami degradacji oksydacyjnej.

Mangan

Mangan wspiera prawidłową pracę stawów.

Zapewnienie odpowiedniego poziomu tego minerału może skutecznie ograniczyć ból towarzyszący urazom i zwyrodnieniom.

Cynk

Cynk odgrywa dużą rolę w chorobach zwyrodnieniowych i zapalnych stawów. Pierwiastek wpływa na równowagę redoks, a także reguluje funkcjonowanie układu odpornościowego i metabolizm komórek.

Cynk jest kofaktorem białek i wpływa na różne szlaki artretyzmu. Z tego względu jego niedobór jest często obserwowany u osób zmagających się ze stanami zapalnymi, zwyrodnieniem i bólem stawów. [5]

Siarka

MSM, czyli metylosulfonylometan to siarka w biologicznie przystępnej formie.

Siarka wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, dlatego stanowi nieodzowny składnik dobrych suplementów na stawy.

Metylosulfonylometan okazuje się niezwykle skuteczny w przeciwstawianiu się stresowi antyoksydacyjnemu, chroniąc komórki przed uszkodzeniem.

Siarkę poleca się osobom cierpiącym na bóle stawów wywołane urazem (np. w trakcie treningu) lub stanami zapalnymi (np. RZS).

Ekstrakt z Boswellia serrata

Proflexen zawiera także wyciąg z Boswellia serrata, który wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Stosowanie ekstraktu pozwala zmniejszyć ryzyko pojawienia się osteofitów, czyli narośli kostnych towarzyszących chorobom reumatycznym, urazom czy zwyrodnieniom stawów. [6]

Działanie Boswellia serrata wynika z zawartości związków aktywnych, jak kwas 3-acetylo-11-keto-β-bosweliowy (AKBBA) czy kwas β-bosweliowy (BBA).

Wyciąg z imbiru

Korzeń imbiru zawiera związki o właściwościach prozdrowotnych, które wykorzystywane są od wieków.

W wyciągu znajdziemy substancje przeciwzapalne i przeciwbólowe, które wykazują aktywność między innymi w terapii choroby zwyrodnieniowej stawów. [7]

Ekstrakt z owocu papai

Papaja posiada właściwości antyoksydacyjne, dzięki którym chroni komórki stawów przed procesami degradacyjnymi.

Zawiera mnóstwo witaminy C oraz wartościowych enzymów.

Wyciąg z papai działa przeciwzapalnie i może wspomagać łagodzenie bólu.

Sposób stosowania i przeciwwskazania

Proflexen jest produktem w pełni bezpiecznym, a jego stosowaniu nie towarzyszą efekty uboczne.

Oczywiście przyjmowanie jakiegokolwiek suplementu diety powinno być poprzedzone analizą składu. Nawet najbezpieczniejsze produkty mogą wywołać reakcję alergiczną. Bardzo ważne jest więc upewnienie się, że nie masz uczulenia na żaden składnik.

Proflexen został opracowany z myślą o osobach dorosłych, nie powinno się go więc podawać dzieciom.

Produkt nie jest również przeznaczony dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Jak stosować Proflexen, by zapewnić sobie maksymalne rezultaty?

Efektywność każdego środka zależy zarówno od składu, jak i sposobu przyjmowania. Najważniejsze jest przestrzeganie zaleceń znajdujących się na etykiecie oraz systematyczność.

Według producenta należy stosować 1 kapsułkę dziennie. Produkt przyjmuje się pomiędzy posiłkami i popija dużą szklanką wody (około 300 ml).

Dla kogo Proflexen okaże się strzałem w dziesiątkę?

Proflexen został opracowany z myślą o wzmacnianiu stawów i poprawianiu ich pracy.

Składniki produktu działają:

 • profilaktycznie
 • terapeutycznie

Oznacza to, że Proflexen świetnie sprawdza się zarówno jako sposób na zapobieganie urazom oraz zwyrodnieniu stawów, jak i w roli rozwiązania na już istniejące problemy.

Produkt odpowiada na potrzeby:

 • sportowców
 • osób starszych
 • pracowników fizycznych
 • osób, które prowadzą siedzący tryb życia

Wszystkie te grupy mogą spotkać się z rozmaitymi dolegliwościami związanymi z mobilnością i bólem stawów.

Analiza opinii na temat Proflexen

W celu sprawdzenia, jak Proflexen jest odbierany przez osoby, które miały szansę go przetestować, sprawdziliśmy opinie na jego temat.

Z naszej analizy wynika, że produkt cieszy się pozytywnymi recenzjami. Te podkreślają głównie skuteczność i szybkość działania.

Wiele osób, które na co dzień uprawiają sport – czy to wyczynowo, czy hobbystycznie – stwierdziło, że dzięki Proflexen ich stawy są znacznie bardziej odporne na kontuzje. Po ćwiczeniach nie odczuwają bólu i o wiele szybciej się regenerują.

Co więcej, sportowcy, którzy przyjmują produkt w celu uśmierzenia bólu i zmniejszenia dolegliwości związanych z urazem stawów pisali, że wrócili do zdrowia znacznie szybciej, niż wcześniej, gdy nie stosowali tabletek Proflexen.

Z opinii wynika, że produkt jest chętnie kupowany na przykład przez biegaczy, crossfiterów, kulturystów czy osoby uprawiające sporty drużynowe.

Proflexen to także jeden z ulubieńców ludzi w podeszłym wieku, jak również tych, którzy cierpią na rozmaite schorzenia układu ruchu.

Osoby te podkreślały, że stosowanie tabletek znacznie poprawiło kondycję ich stawów. Te przestały boleć, ułatwiając poruszanie się i realizowanie codziennych zadań.

Co ciekawe, Proflexen jest używany także przez osoby, które na co dzień nie są championami siłowni. Pracownicy biurowi i wszyscy przesiadujący godzinami przed komputerami również dostrzegają negatywne skutki tego trybu życia.

Proflexen pomaga im pozbyć się bólu i poprawić mobilność stawów, które wydają się niejako zastygać podczas długotrwałego przebywania w jednej pozycji.

Polecamy: 6 powodów, dlaczego rozgrzewka jest ważna

Gdzie kupić Proflexen? Dostępność i bezpieczeństwo

Proflexen można kupić wyłącznie przez Internet.

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oficjalnych witryn producenta, a to z dwóch powodów:

 • tylko tam zyskujesz gwarancję oryginalności produktu,
 • możesz skorzystać z opcji promocyjnych.

Kupowanie w innych miejscach może być ryzykowne. Na rynku pojawiają się „podróbki” suplementów diety, których zawartość nie jest znana. Przyjmowanie tego rodzaju tabletek wiąże się z niebezpieczeństwem wystąpienia efektów ubocznych.

Jak wspomnieliśmy, korzystanie z oficjalnych stron pozwala na otrzymanie rabatów.

Proflexen dostępny jest w pakietach:

 • pakiet optymalny 3+3 – kupujesz 3, a 3 kolejne otrzymujesz gratis, cena jednego opakowania to wówczas 84,50 zł – oznacza to, że korzystasz z rabatu w wysokości 50%
 • pakiet standardowy 2+1 – kupujesz 2 opakowania i 1 odbierasz za darmo, cena pojedynczego pudełka wynosi wtedy 112,66 zł, co daje 30% zniżki
 • pakiet podstawowy – opcja obejmuje 1 opakowanie w cenie 169,00 zł

Pierwszy wariant jest zdecydowanie najbardziej korzystny finansowo. Pozostałe dwa to także dobre rozwiązania – zwłaszcza dla osób, które lubią najpierw przetestować produkt, a potem ewentualnie zamówić większą dostawę.

Podsumowanie – czy warto brać Proflexen?

Proflexen przyciąga uwagę dobrze przemyślanym składem. Formuła zawiera wyłącznie naturalne i bezpieczne związki oraz doskonale znane minerały. Wszystkie z nich wykazują dowiedzioną badaniami skuteczność.

Nie ma powodu, by nie spróbować Proflexen, zwłaszcza, jeśli do tej pory żadne inne produkty nie zdołały osłabić uciążliwych dolegliwości w okolicy stawów.

Konsumenci, którzy przetestowali produkt potwierdzają jego skuteczność.

Pamiętaj jednak, by dbać o stawy również w inny sposób – odżywiaj się właściwie, dostarczając przede wszystkim niezbędnych białek i zdrowych tłuszczów i odpowiednio dobieraj ćwiczenia.


Źródła:

[1] Czajka, A., Kania, E. M., Genovese, L., Corbo, A., Merone, G., Luci, C., & Sibilla, S. (2018). Daily oral supplementation with collagen peptides combined with vitamins and other bioactive compounds improves skin elasticity and has a beneficial effect on joint and general wellbeing. Nutrition research (New York, N.Y.), 57, 97–108. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30122200/

[2] Henrotin, Y., Marty, M., & Mobasheri, A. (2014). What is the current status of chondroitin sulfate and glucosamine for the treatment of knee osteoarthritis?. Maturitas, 78(3), 184–187. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24861964/

[3] Brochard, S., Pontin, J., Bernay, B., Boumediene, K., Conrozier, T., & Baugé, C. (2021). The benefit of combining curcumin, bromelain and harpagophytum to reduce inflammation in osteoarthritic synovial cells. BMC complementary medicine and therapies, 21(1), 261. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34649531/

[4] Shaw, G., Lee-Barthel, A., Ross, M. L., Wang, B., & Baar, K. (2017). Vitamin C-enriched gelatin supplementation before intermittent activity augments collagen synthesis. The American journal of clinical nutrition, 105(1), 136–143. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27852613/

[5] Frangos, T., & Maret, W. (2020). Zinc and Cadmium in the Aetiology and Pathogenesis of Osteoarthritis and Rheumatoid Arthritis. Nutrients, 13(1), 53. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33375344/

[6] Majeed, M., Majeed, S., Narayanan, N. K., & Nagabhushanam, K. (2019). A pilot, randomized, double-blind, placebo-controlled trial to assess the safety and efficacy of a novel Boswellia serrata extract in the management of osteoarthritis of the knee. Phytotherapy research : PTR, 33(5), 1457–1468. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30838706/

[7] Heidari-Beni, M., Moravejolahkami, A. R., Gorgian, P., Askari, G., Tarrahi, M. J., & Bahreini-Esfahani, N. (2020). Herbal formulation “turmeric extract, black pepper, and ginger” versus Naproxen for chronic knee osteoarthritis: A randomized, double-blind, controlled clinical trial. Phytotherapy research : PTR, 34(8), 2067–2073. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32180294/

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *