Mass Extreme – produkt na zwiększenie masy mięśniowej: recenzja.

Mass Extreme to produkt, którego przeznaczeniem jest ułatwienie ci budowania masy mięśniowej. Każdy, kto kiedykolwiek podejmował wysiłki w tym kierunku wie, jak trudne jest to zadanie. Postanowiliśmy sprawdzić, czy stosowanie produktu rzeczywiście przyspieszy ten proces.

Regeneracja i rozbudowa tkanki mięśniowej stanowi bardzo złożony proces, który wymaga nie tylko systematycznych ćwiczeń, ale także właściwego odżywiania. Nierzadko zdarza się jednak, że mimo utrzymania restrykcyjnej diety i stosowania wymagającego planu treningowego efekty przychodzą wolno. Bywa także, że początkowy progres nagle się zatrzymuje.

Z tego względu osoby pragnące zbudować sylwetkę często sięgają po dodatkowe wsparcie w postaci odżywek na masę czy innych suplementów diety. Jednym z najbardziej popularnych produktów w tej kategorii jest Mass Extreme.

Mass Extreme – czym właściwie jest ten produkt?

Mass Extreme jest suplementem diety dostępnym w formie tabletek zamkniętych w poręcznej plastikowej butelce. Można go więc zabrać ze sobą – czy to na trening, czy w podróż.

Wewnątrz kapsułek znajdują się składniki aktywne, które mają efektywnie wspierać proces budowania masy mięśniowej i znacznie go przyspieszać.

Polecamy: Ile trzeba ćwiczyć, żeby zauważyć pierwsze efekty?

Według wskazań na etykiecie należy przyjmować 2 tabletki na dobę, popijając minimum 300 ml wody. Produktu nie trzeba stosować w określonych porach dnia, nie jest także konieczne dostosowywanie dawek do czasu treningu.

Analiza składu

Przyglądając się etykiecie Mass Extreme, nie można nie dostrzec, że kapsułki zawierają aż 10 składników aktywnych. Tak bogata formuła została opracowana z myślą o tym, by dostarczać organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje w trakcie skomplikowanego procesu tworzenia mięśni.

Co istotne, składniki te oparte są na naturalnych substancjach, które charakteryzują się nie tylko skutecznością, ale i bezpieczeństwem stosowania.

Skład Mass Extreme:

Kwas fosfatydowy

Kwas fosfatydowy (PA) ma zdolność do potęgowania efektów treningu oporowego i zwiększania procesów anabolicznych, czyli budowania tkanki mięśniowej. Dzięki temu pozwala na kształtowanie sylwetki i jej powiększanie. Potwierdzają to badania naukowe przeprowadzone z udziałem atletów. [1]

5-deoksy-5adenozynolokobalamina

Jest to koenzym witaminy B12, który wykazuje aktywność w ludzkim organizmie. Inaczej znany jako dibenkozyd, bierze udział w przemianach białek, tłuszczów i węglowodanów. Związek potęguje łaknienie, co pozwala na szybszą budowę masy mięśniowej. Witamina B12 zwiększa poziom energii i podnosi wydajność podczas ćwiczeń. [2]

Kwas D-asparaginowy (DAA)

Kwas asparginowy DAA ma zdolność do indukowania produkcji testosteronu [3], co przyczynia się nie tylko do większej efektywności podczas treningów, ale także wspomagania funkcji seksualnych mężczyzny.

Kwas 4-amino butanowy (GABA)

Kwas GABA jest inhibitorem neurotransmiterów, znanym ze swoich właściwości uspokajających i kojących nerwy. Wspomaga funkcje kognitywne i ogólną sprawność układu nerwowego.

Według badań połączenie GABA i białka serwatkowego wykazuje efekt wspierający hipertrofię mięśni wywołaną wysiłkiem fizycznym i zwiększający ogólną beztłuszczową masę ciała. [4]

Ekstrakt korzenia maca

Kolejnym składnikiem Mass Extreme jest maca, która sprzyja wzrostowi siły i wydolności podczas treningów. Dzięki zawartości fitosteroli pomaga osiągać znacznie lepsze efekty i skutecznie budować masę mięśniową. Co więcej, maca może także wspierać funkcje seksualne i potęgować libido. [5]

Ekstrakt z fenugreek

Fenugreek to nic innego, jak kozieradka pospolita, czyli zioło obfitujące w cenne związki aktywne. Badania potwierdziły, że frakcja glikozydowa ekstraktu z tej rośliny wspiera anabolizm mięśni przy jednoczesnym stosowaniu treningu oporowego. [6]

Ekstrakt z buzdyganka naziemnego

Według badań przyjmowanie wyciągu z buzdyganka ziemnego ogranicza degenerację tkanki mięśniowej i zwiększa wydolność beztlenową podczas treningu. [7] Co więcej, związki zawarte w ekstrakcie wspierają libido oraz ułatwiają osiąganie erekcji.

Witamina B6

Znana także jako pirydoksyna, witamina B6 pełni w organizmie bardzo ważne funkcje. Dla osób trenujących najważniejszy wydaje się fakt, że witamina ta bierze udział w stymulowaniu wzrostu tkanki mięśniowej. [8]

Magnez

Magnez jest pierwiastkiem, który bierze udział w wielu procesach zachodzących w ludzkim ciele, na przykład w przemianach energetycznych i funkcjonowaniu mięśni. Wraz ze wzrostem aktywności fizycznej zwiększa się także zapotrzebowanie na ten cenny minerał.

Magnez potęguje dostępność glukozy w mięśniach i opóźnia proces produkcji mleczanu. Dzięki odpowiedniej ilości tego pierwiastka w ciele wzrasta siła i wydolność. [9]

Cynk

Na liście składników Mass Extreme znalazł się także cynk – kolejny niezwykle istotny minerał. Jego niedobór ma negatywne konsekwencje dla tkanki mięśniowej. Pierwiastek jest niezbędny do utrzymania stanu proteostazy, czyli równowagi białkowej. Cynk wpływa na pobudzanie, różnicowanie i proliferację komórek mięśniowych. [10]

Na co możesz liczyć, stosując Mass Extreme

Zawarte w Mass Extreme składniki sprawiają, że jego regularne stosowanie według zaleceń producenta skutecznie wspiera przyrost masy mięśniowej. Co więcej, treningi stają się znacznie łatwiejsze, a twoja wydolność wzrasta. Możesz wykonywać znacznie więcej powtórzeń, a także wydłużać czas ćwiczenia.

mass extreme recenzja

Produkt wspomaga nie tylko samo zwiększenie ilości mięśni, ale również odpowiednie ich wyrzeźbienie.

Działanie Mass Extreme:

  • wzrost masy mięśniowej
  • wzrost wydajności podczas treningów
  • dłuższe i bardziej intensywne ćwiczenia
  • lepsza pompa mięśniowa
  • ochrona mięśni

Producent zapewnia, że suplement diety pozwala zwiększyć ilość masy mięśniowej nawet o 96%. Trzeba przyznać, że taki efekt jest imponujący.

Przeciwskazania i skutki uboczne

Skład Mass Extrem opiera się na substancjach naturalnych. Dzięki temu produkt nie wywołuje efektów ubocznych i stanowi bezpieczny sposób na poprawę masy mięśniowej.

Należy jednocześnie pamiętać, że używanie jakiegokolwiek produktu ze składnikami aktywnymi (nawet herbatek ziołowych) wiąże się z koniecznością dokładnego zapoznania się z treścią etykiety. Każda substancja, nawet naturalna, może bowiem wywołać reakcję alergiczną.

Polecamy: Rodzaje ćwiczeń – główne typy treningów

Jeśli nie masz uczulenia na składniki kapsułek, Mass Extreme jest w pełni bezpieczny. Jego receptura została opracowana w oparciu o wszelkie wymogi i spełnia wysokie standardy jakości.

Mass Extreme – opinie klientów

Skład produktu wygląda zachęcająco, sprawdźmy więc, jakie opinie ma Mass Extreme wśród konsumentów.

Na uwagę zasługuje z pewnością fakt, że produkt jest rekomendowany przez srebrnego medalistę Mistrzostw Świata w kulturystyce klasycznej (Hiszpania 2014) i trenera personalnego – Tomasza Kornalewskiego.

Według sportowca Mass Extreme gwarantuje wzrost masy mięśniowej, a także siły, która pozwala realizować najbardziej wymagające treningi. Mężczyzna zaobserwował efekty już po pierwszym dniu stosowania.

A co o produkcie sądzą internauci?

Osoby, które miały okazję go wypróbować wyrażają się w większości pozytywnie. W przeważającej mierze są to mężczyźni, którzy trenują intensywnie, z dużymi i średnimi obciążeniami.

Panowie podkreślają, że krótko po rozpoczęciu suplementacji zaobserwowali u siebie wzrost siły i wydolności podczas ćwiczeń. Te stały się jeszcze bardziej intensywne i trwają znacznie dłużej.

Według konsumentów systematycznie stosowany przez kilka tygodni, Mass Extreme spowodował znaczny wzrost objętości mięśni. Sylwetka zmieniła się, stała się bardziej „napompowana” i potężna.

Co istotne, suplement został doceniony także przez tych trenujących, którzy przez wiele miesięcy borykali się z brakiem postępów. Produkt pozwolił im przezwyciężyć ten zastój i osiągnąć kolejne, lepsze wyniki.

Mężczyźni stosujący Mass Extreme wskazują także, że nie wywołał u nich efektów niepożądanych.

Mass Extreme – cena i dostępność

Suplement diety dla sportowców Mass Extreme sprzedawany jest wyłącznie w Internecie. Aby uniknąć pomyłek bądź zakupu nieoryginalnego produktu, warto korzystać z oficjalnych źródeł. Środek znajdziesz na tej witrynie: www.massextreme.pl.

Polecamy: Ile regenerują się mięśnie? Odpoczynek po treningu

To jednak niejedyny powód, by kupić suplement diety w tym miejscu. Korzystając z niego, masz możliwość otrzymania atrakcyjnych zniżek. Wystarczy zdecydować się na któryś z oferowanych przez producenta pakietów promocyjnych.

Mass Extreme dostępny jest w trzech wariantach cenowych:

  • pakiet optymalny – zapewnia zapas na pół roku, płacisz jedynie za 3 opakowania, a kolejne 3 otrzymujesz zupełnie za darmo; koszt to 94,50 za opakowanie;
  • pakiet standard – kupując 2 opakowania, 1 dostajesz gratis – oznacza to, że możesz korzystać z produktu przez 3 miesiące; cena to 126 zł za sztukę;
  • pakiet podstawowy – 1 opakowanie produktu wystarczające na miesiąc stosowania kosztuje 189 zł.

Producent jest tak pewien tego, co oferuje, że daje ci możliwość skorzystania z 90-dniowej gwarancji. Jeśli suplement diety nie spełni twoich wymagań, otrzymasz zwrot gotówki.

To jednak nie wszystko, wraz z zamówieniem produktu, otrzymujesz darmowe porady dietetyczne i treningowe.

Podsumowanie – czy warto w niego inwestować?

Czy warto stosować Mass Extreme? Naszym zdaniem jest to produkt wart przetestowania. Z analizy składu wynika, że rzeczywiście może skutecznie wspierać budowę masy mięśniowej, a także sprawiać, że twoje wyniki na słowni znacznie się poprawią.

Suplement diety został opracowany przez specjalistów i poddany testom. Sprawdzili go także sportowcy, którym przyniósł wymierne efekty.

Podsumowując: 90-dniowa gwarancja, doskonała receptura, rezultaty potwierdzone przez naukowców i kulturystów oraz brak skutków ubocznych – czego chcieć więcej?


Źródła:

[1] Hoffman JR, Stout JR, Williams DR, et al. Efficacy of phosphatidic acid ingestion on lean body mass, muscle thickness and strength gains in resistance-trained men. J Int Soc Sports Nutr. 2012;9(1):47. Published 2012 Oct 5. doi:10.1186/1550-2783-9-47

[2] Krzywański J, Mikulski T, Pokrywka A, et al. Vitamin B12 Status and Optimal Range for Hemoglobin Formation in Elite Athletes. Nutrients. 2020;12(4):1038. Published 2020 Apr 9. doi:10.3390/nu12041038

[3] D’Aniello A, Di Fiore MM, Fisher GH, Milone A, Seleni A, D’Aniello S, Perna AF, Ingrosso D. Occurrence of D-aspartic acid and N-methyl-D-aspartic acid in rat neuroendocrine tissues and their role in the modulation of luteinizing hormone and growth hormone release. FASEB J. 2000 Apr;14(5):699-714. doi: 10.1096/fasebj.14.5.699. PMID: 10744627.

[4] Sakashita M, Nakamura U, Horie N, Yokoyama Y, Kim M, Fujita S. Oral Supplementation Using Gamma-Aminobutyric Acid and Whey Protein Improves Whole Body Fat-Free Mass in Men After Resistance Training. J Clin Med Res. 2019;11(6):428-434. doi:10.14740/jocmr3817

[5]  Shin BC, Lee MS, Yang EJ, Lim HS, Ernst E. Maca (L. meyenii) for improving sexual function: a systematic review. BMC Complement Altern Med. 2010 Aug 6;10:44. doi: 10.1186/1472-6882-10-44. PMID: 20691074; PMCID: PMC2928177.

[6] Wankhede S, Mohan V, Thakurdesai P. Beneficial effects of fenugreek glycoside supplementation in male subjects during resistance training: A randomized controlled pilot study [published correction appears in J Sport Health Sci. 2018 Apr;7(2):251]. J Sport Health Sci. 2016;5(2):176-182. doi:10.1016/j.jshs.2014.09.005

[7] Ma Y, Guo Z, Wang X. Tribulus terrestris extracts alleviate muscle damage and promote anaerobic performance of trained male boxers and its mechanisms: Roles of androgen, IGF-1, and IGF binding protein-3. J Sport Health Sci. 2017;6(4):474-481. doi:10.1016/j.jshs.2015.12.003

[8] Suidasari S, Uragami S, Yanaka N, Kato N. Dietary vitamin B6 modulates the gene expression of myokines, Nrf2-related factors, myogenin and HSP60 in the skeletal muscle of rats. Exp Ther Med. 2017;14(4):3239-3246. doi:10.3892/etm.2017.4879

[9] Zhang Y, Xun P, Wang R, Mao L, He K. Can Magnesium Enhance Exercise Performance?. Nutrients. 2017;9(9):946. Published 2017 Aug 28. doi:10.3390/nu9090946

[10]  Hernández-Camacho JD, Vicente-García C, Parsons DS, Navas-Enamorado I. Zinc at the crossroads of exercise and proteostasis. Redox Biol. 2020;35:101529. doi:10.1016/j.redox.2020.101529

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *