Zinamax ma na celu ułatwianie eliminacji trądziku – bez względu na jego rodzaj i stadium. Suplement diety zawiera wyłącznie naturalne składniki, których efektywność została potwierdzona badaniami naukowymi. Sprawdźmy, jak działa i w jaki sposób stosować produkt, by osiągnąć zamierzone rezultaty.
Trądzik zwykle kojarzy się z okresem dojrzewania, kiedy to buzujące w organizmie hormony powodują pojawianie się rozmaitych wyprysków na twarzy, a także innych częściach ciała. Niestety upływ czasu nie jest gwarancją ustąpienia problemu.
Wielu dorosłych boryka się z trądzikiem o różnym nasileniu i charakterze. Często latami szukają skutecznych sposobów na walkę z wypryskami i grudkami, sięgając po środki, których formuła często pozostawia wiele do życzenia.
Dlatego zdecydowanie warto postawić na produkty, w których znajdziesz naturalne i bezpieczne składy obfitujące w cenne witaminy, minerały i ekstrakty roślinne. Do takich właśnie środków należy omawiany tu Zinamax. W związku z rosnącą popularnością preparatu postanowiliśmy przyjrzeć się mu nieco bliżej.
Zinamax, czyli co?
Zinamax jest suplementem diety przyjmującym formę kapsułek zamkniętych w butelce zawierającej 60 sztuk. Taka ilość umożliwia przeprowadzenie miesięcznej kuracji.
Tabletki na trądzik zawierają wyłącznie naturalne składniki, które skomponowane zostały przez doświadczonych specjalistów. Ich efektywność potwierdzono badaniami naukowymi, o czym szerzej opowiemy w dalszej części artykułu.
Jak działa Zinamax?
Według informacji znajdujących się na etykiecie produktu, składniki Zinamax skutecznie wspierają walkę z uciążliwym trądzikiem.
Suplement diety działa w kilku newralgicznych obszarach:
- reguluje pracę gruczołów łojowych
- eliminuje stany zapalne
- działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie
- oczyszcza
- ułatwia gojenie się ran
Regularne przyjmowanie produktu przez minimum 3 miesiące w wyraźny sposób poprawia jakość skóry i zmniejsza widoczność zmian. Co więcej, składniki Zinamax pomagają zapobiegać pojawianiu się nowych wyprysków, a także towarzyszących im przebarwień.
Skóra staje się lepiej nawilżona, a jednocześnie nie przetłuszcza się, dodatkowo nabiera zdrowego „glow”.
Zinamax to nie zwykłe tabletki na trądzik
Półki sklepów uginają się od rozmaitych preparatów, które mają ułatwić walkę z wypryskami. W Internecie także znajdziesz ich całe mnóstwo.
Niestety ich skład pozostawia wiele do życzenia. Nie tylko nie zawierają związków, które w rzeczywisty sposób mogą wpłynąć na kondycję skóry, ale mogą kryć także szkodliwe substancje.
Z tego względu bardzo istotne jest uważne przestudiowanie etykiety produktu, zanim zdecydujesz się na jego zakup.
Polecamy: Jakie zioła stosować na trądzik?
I tu właśnie wyróżnia się Zinamax. W tym obszarze produkt ma naprawdę wiele do zaoferowania. W jego składzie znajdziesz wyłącznie naturalne ekstrakty oraz witaminy i pierwiastki o udowodnionej skuteczności.
W tabletkach brak zaś sztucznych dodatków i wszystkiego, co zbędne, a mogłoby ci zaszkodzić. Zinamax jest zatem nie tylko efektywny, ale także bezpieczny.
Zinamax – analiza składu
Skoro mowa o składnikach aktywnych, przyjrzyjmy się zawartości kapsułek Zinamax oraz temu, co na temat ich skuteczności mówią badania naukowe.
Laktoferyna
Podstawą składu Zinamax jest multifunkcyjne białko o nazwie laktoferyna. Proteina wykazuje szereg właściwości, biorąc udział w rozmaitych procesach zachodzących w ludzkim ciele.
Z punktu widzenia walki z trądzikiem zdecydowanie najważniejsze wydaje się jej działanie:
- antybakteryjne
- przeciwwirusowe
- przeciwzapalne
- redukujące ilość sebum
Dzięki temu laktoferyna wspomaga eliminację trądziku oraz ogranicza pojawianie się nowych zmian. [1]
Z badań wynika, że stosowanie laktoferyny umożliwia:
- obniżenie natężenia trądziku o 20,3%
- zmniejszenie ogólnej ilości zmian trądzikowych o 23,1%
- ograniczenie ilości zmian zapalnych o 38,6%
- obniżenie produkcji łoju o 31,1%
Wyciąg z owoców dzikiej róży
Kolejnym elementem formuły Zinamax jest ekstrakt z owoców dzikiej róży. Substancja wspomaga walkę z trądzikiem oraz utrzymanie skóry w dobrej kondycji.
Dzięki zdolności do ograniczania pogrubiania się warstwy rogowej skóry sprawia, że ta dużo lepiej radzi sobie z eliminacją zmian, a także wygląda znacznie młodziej i bardziej świeżo.
Wyciąg z dzikiej róży łagodzi stany zapalne, ogranicza produkcję sebum, jak również ułatwia gojenie się wszelkich uszkodzeń naskórka.
Ekstrakt z kwiatów bratka
Wyciąg z bratka, czyli fiołka trójbarwnego obfituje w związki, które w wyraźny sposób eliminują wypryski oraz stany zapalne skóry. Z tego względu nie mogło go zabraknąć w składzie Zinamax.
Ekstrakt z bratka posiada właściwości antywirusowe i przeciwbakteryjne, skutecznie oczyszcza skórę od wewnątrz, a także działa moczopędnie. Ta ostatnia zdolność pomaga usuwać z organizmu toksyny i zbędne produkty metaboliczne, co także przyczynia się do poprawy jakości skóry. [2]
Wyciąg ten sprawdza się również w terapii takich dolegliwości, jak egzema, łuszczyca, wrzody czy świąd.
Bratek zawiera między innymi:
- minerały
- witaminę C
- bioflawonoidy
- saponiny triterpenowe
- kwas salicylowy
- salicylan metylu
- karotenoidy
Ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej
Kolejnym składnikiem ukrytym w kapsułkach Zinamax jest wyciąg z liści pokrzywy zwyczajnej. Substancja znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny i kosmetologii. Nic dziwnego – ukrywa moc składników aktywnych, które w efektywny sposób wspierają prawidłową pracę skóry, a także włosów i paznokci.
Pokrzywa ma działanie moczopędne, dzięki czemu przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. Nadmierne nagromadzenie się szkodliwych substancji przyczynia się do pogorszenia się stanu cery i wpływa na pojawianie się wyprysków i grud.
Ekstrakt z pokrzywy wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, znacznie ułatwiając walkę z trądzikiem o różnym stopniu nasilenia. [3]
Centellin®
Centellin to nic innego jak ekstrakt z wąkroty azjatyckiej standaryzowany w taki sposób, by zawarte w nim substancje aktywne wywoływały rzeczywisty efekt.
Dzięki nim wyciąg ma zdolność do ograniczania ilości zmian trądzikowych, przyspieszania leczenia ran oraz zwalczania stanów zapalnych. [4]
W wyciągu znajdziesz flawonoidy, fitosterole, triterpenoidy oraz garbniki, a także cenne antyoksydanty, jak witamina C i E.
EVNolMax
Pod tą tajemniczą nazwą kryje się wyciąg z owocu czerwonej palmy. Egzotyczna roślina zawiera mnóstwo dobroczynnych substancji, które chronią skórę przed uszkodzeniami i przyspieszają procesy gojenia się zmian.
W wyciągu z owoców palmy czerwonej znajdziesz:
- beta karoten, czyli prowitaminę A
- tokoferole, czyli witaminę E, zwaną witaminą młodości
- koenzym Q10
Antyoksydacyjne działanie ekstraktu chroni komórki przed negatywnym wpływem wolnych rodników, ograniczając procesy destrukcyjne.
BioPerine®
Zinamax zawiera także biologicznie aktywną piperynę, która wykazuje działanie moczopędne, ułatwiając oczyszczanie organizmu i zapobieganie gromadzenia się toksyn. Te mają niebagatelny wpływ na jakość skóry oraz podatność na stany zapalne.
Dzięki BioPerine praca gruczołów łojowych jest bardziej zrównoważona, co zmniejsza ilość wyprysków i zmian ropnych.
Witamina B6
W Zinamax nie mogło zabraknąć także witaminy B6. Znana także jako pirydoksyna wykazuje silne działanie przeciwzapalne, dzięki któremu jest niezwykle efektywna w eliminacji trądziku pospolitego. [5]
Suplementacja tego związku wspomaga walkę z wypryskami, zmniejsza ich ilość, a także hamuje zaostrzanie się choroby. Skóra staje się bardziej wyrównana, wydziela właściwą ilość sebum i nie jest aż tak reaktywna.
Witamina A
Witamina A i jej pochodne są doskonale znane ze swoich wyjątkowych właściwości, dzięki którym wspierają prawidłową pracę skóry oraz zapobiegają procesom destrukcyjnym.
Związki te pobudzają syntezę kolagenu, pomagają regulować pracę gruczołów łojowych i dzięki temu znacznie ograniczają nasilenie trądziku. Witamina A ma także zdolność do zmniejszania podatności skóry na rozmaite stany zapalne. [6]
Cynk
W kapsułkach Zinamax z pewnością nie mogło zabraknąć również cynku, czyli pierwiastka, którego niedobory mogą przyczyniać się do pojawiania się trądziku. [7]
Minerał bierze udział w wielu procesach zachodzących w ciele, także tych związanych z odpornością i zdolnością do zwalczania stanów zapalnych. Cynk uczestniczy również w produkcji nowych komórek.
Selen
Ostatnim składnikiem na naszej liście, lecz równie istotnym, jak pozostałe jest selen, który również stanowi cenny oręż w walce z trądzikiem.
Minerał przyjmuje w organizmie dwie aktywne formy: selenocysteina i selenoproteina. Ta druga zwalcza wolne rodniki, chroniąc pracę tarczycy i przeciwdziałając stanom zapalnym oraz wspierając proces gojenia się ran. [8]
Wskazania i przeciwwskazania do stosowania Zinamax
Wskazaniem do stosowania Zinamax jest trądzik, który może przyjmować różny charakter – od pospolitego poprzez różowaty po hormonalny.
Składniki Zinamax zostały dobrane w taki sposób, by działać na każdy z aspektów tej choroby. Zwalczają więc stan zapalny, łagodzą podrażnienia, przyspieszają gojenie się ran i regulują produkcję sebum.
Ważne
Jest to zatem produkt zarówno dla nastolatków borykających się z trądzikiem młodzieńczym, jak i kobiet, których skóra zmieniła się pod wpływem zaburzeń hormonalnych.
Zinamax może wesprzeć walkę z trądzikiem różowatym (występującym u kobiet i mężczyzn), wyciszając stan zapalny odpowiedzialny za pojawianie się zaczerwienia i charakterystycznych wyprysków.
Polecamy: Wpływ czarnuszki na trądzik i cerę
Sprawdzi się także w zwalczaniu negatywnych skutków stosowania kosmetyków komedogennych, czyli takich, które mają skłonność do zatykania ujść gruczołów łojowych. W tym wypadku przyspieszy oczyszczanie i zapobiegnie pojawianiu się przebarwień.
A jakie są przeciwwskazania?
Z pewnością nadwrażliwość lub alergia na którykolwiek ze składników produktu.
Zinamax nie jest także przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.
Jakie opinie ma Zinamax?
Z opinii zamieszczonych w Internecie wynika, że Zinamax rzeczywiście pomógł wielu osobom.
Konsumenci podkreślają, że suplementacja pozwoliła oczyścić skórę i pozbyć się wyprysków już w pierwszym miesiącu stosowania.
Pojawiły się głosy, że Zinamax ograniczył pojawianie się trądziku nie tylko na twarzy, ale także w innych miejscach, jak ramiona, plecy, a nawet pośladki.
Niektóre osoby narzekały na wielkość kapsułek, jest to jednak kwestia indywidualna, a problem można rozwiązać popijając je dużą ilością wody.
Sposób stosowania Zinamax
Jak wspomnieliśmy, Zinamax przyjmuje formę kapsułek, które przyjmuje się dwa razy dziennie. Aby składniki aktywne mogły jak najlepiej zrealizować swoją funkcję, tabletki należy łykać tuż po posiłku i popijać dużą ilością wody – około 300 ml.
Kuracja trwa minimum 3 miesiące. Wówczas dochodzi do odnowienia się komórek skóry, a ty możesz zaobserwować zmiany, jakie zaszły w niej, dzięki suplementacji.
Polecamy: Witamina B5 – działanie na trądzik i twarz (czym grozi niedobór ?)
Stosowanie Zinamax najlepiej wesprzeć dodatkowo odpowiednią pielęgnacją oraz dietą obfitującą w zielone warzywa, produkty pełnoziarniste oraz wodę. Zapomnij o żywności wysokoprzetworzonej, staraj się także unikać ostrych przypraw i słodyczy – cukier zwiększa ryzyko pojawienia się stanów zapalnych.
Gdzie kupić Zinamax?
Zinamax dostępny jest wyłącznie w Internecie, przy czym należy korzystać wyłącznie z oficjalnych stron producenta.
Jest to gwarancją oryginalności produktu, a także okazją do skorzystania z atrakcyjnych pakietów promocyjnych.
Jaka jest cena Zinamax?
Zinamax dostępny jest w trzech pakietach, które decydują o jego ostatecznej cenie:
- Optymalny – 6 sztuk, czyli pół roku kuracji. W tej opcji jedno opakowanie kosztuje 89.50 zł. Pakiet optymalny zapewnia zapas produktu na pół roku i oszczędność 50%!
- Standard – oszczędzasz 35%, ponieważ płacąc za 2 opakowania, trzecie otrzymujesz za darmo. Jedno kosztuje wówczas 119.33 zł.
- Podstawowy – jedno opakowanie w cenie 179.00 zł.
Podsumowanie
Zinamax to suplement diety, który zdecydowanie warto wypróbować jako jeden ze sposobów walki z trądzikiem. Nas przekonuje głównie skład – bezpieczny, naturalny, a przede wszystkim skuteczny. Nie ma w nim niczego, co mogłoby ci zaszkodzić, w zamian zaś otrzymujesz moc ekstraktów, witamin i minerałów mogących w realny sposób poprawić kondycję twojej skóry.
Źródła:
[1] Kim, J., Ko, Y., Park, Y. K., Kim, N. I., Ha, W. K., & Cho, Y. (2010). Dietary effect of lactoferrin-enriched fermented milk on skin surface lipid and clinical improvement of acne vulgaris. Nutrition (Burbank, Los Angeles County, Calif.), 26(9), 902–909. https://doi.org/10.1016/j.nut.2010.05.011 [2] Piana, M., Silva, M. A., Trevisan, G., de Brum, T. F., Silva, C. R., Boligon, A. A., Oliveira, S. M., Zadra, M., Hoffmeister, C., Rossato, M. F., Tonello, R., Laporta, L. V., de Freitas, R. B., Belke, B. V., Jesus, R., Ferreira, J., & Athayde, M. L. (2013). Antiinflammatory effects of Viola tricolor gel in a model of sunburn in rats and the gel stability study. Journal of ethnopharmacology, 150(2), 458–465. https://doi.org/10.1016/j.jep.2013.08.040 [3] Kılıç, S., Okullu, S. Ö., Kurt, Ö., Sevinç, H., Dündar, C., Altınordu, F., & Türkoğlu, M. (2019). Efficacy of two plant extracts against acne vulgaris: Initial results of microbiological tests and cell culture studies. Journal of cosmetic dermatology, 18(4), 1061–1065. https://doi.org/10.1111/jocd.12814 [4] Gohil, K. J., Patel, J. A., & Gajjar, A. K. (2010). Pharmacological Review on Centella asiatica: A Potential Herbal Cure-all. Indian journal of pharmaceutical sciences, 72(5), 546–556. https://doi.org/10.4103/0250-474X.78519 [5] Podgórska, A., Puścion-Jakubik, A., Markiewicz-Żukowska, R., Gromkowska-Kępka, K. J., & Socha, K. (2021). Acne Vulgaris and Intake of Selected Dietary Nutrients-A Summary of Information. Healthcare (Basel, Switzerland), 9(6), 668. https://doi.org/10.3390/healthcare9060668 [6] Harris, T. A., Gattu, S., Propheter, D. C., Kuang, Z., Bel, S., Ruhn, K. A., Chara, A. L., Edwards, M., Zhang, C., Jo, J. H., Raj, P., Zouboulis, C. C., Kong, H. H., Segre, J. A., & Hooper, L. V. (2019). Resistin-like Molecule α Provides Vitamin-A-Dependent Antimicrobial Protection in the Skin. Cell host & microbe, 25(6), 777–788.e8. https://doi.org/10.1016/j.chom.2019.04.004 [7] https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/ptr.4788 [8] Hariharan, S., & Dharmaraj, S. (2020). Selenium and selenoproteins: it’s role in regulation of inflammation. Inflammopharmacology, 28(3), 667–695. https://doi.org/10.1007/s10787-020-00690-x