Czy krem Revamin Stretch Mark działa skutecznie na rozstępy? Opinie i Recenzja produktu

Revamin Stretch Mark jest kremem, który ma za zadanie zwalczać rozstępy. Czy produkt działa? Jakie opinie na temat jego skuteczności mają osoby, które przetestowały specyfik? Sprawdzamy.

Usunięcie rozstępów to zadanie kłopotliwe, najważniejsza jest szybka reakcja i zastosowanie właściwych środków. Przeanalizowaliśmy skład Revamin Stretch Mark, by sprawdzić, czy rzeczywiście może efektywnie likwidować charakterystyczne uszkodzenia skóry.

Czym jest Revamin Stretch Mark?

Revamin Stretch Mark to krem na rozstępy, którego receptura została opracowana w taki sposób, by skutecznie zwiększać elastyczność skóry. W konsekwencji staje się ona znacznie bardziej odporna na rozciąganie i mniej podatna na powstawanie charakterystycznych kresek.

Produkt ma działać zarówno stosowany profilaktycznie, jak i wówczas, gdy skóra już uległa uszkodzeniu. W tym drugim przypadku krem zmniejsza widoczność rozstępów i ogranicza pojawianie się kolejnych.

Polecamy: Jak usunąć rozstępy domowymi sposobami?

Z czego wynikać ma skuteczność Revamin Stretch Mark? Jak w przypadku każdego kosmetyku – najważniejszy jest jego skład.

Produkt zawiera wyłącznie naturalne i bezpieczne dla skóry ekstrakty, które dodatkowo wykazują sprawdzone, dobroczynne działanie. Przyjrzyjmy się bliżej formule kremu.

Analiza składu kremu na rozstępy Revamin Stretch Mark

Revamin Stretch Mark oparty jest na naturalnych substancjach. Są to witaminy, olejki i wyciągi roślinne o udowodnionym pozytywnym wpływie na skórę. Substancje te wzmacniają włókna elastynowe, mają działanie przeciwzapalne i nawilżające.

Aloes

Pierwszym składnikiem kremu, na który warto zwrócić uwagę jest aloes, który wykazuje silne właściwości nawilżające. Dzięki niemu skóra staje się bardziej elastyczna i mniej podatna na powstawanie uszkodzeń.

Polecamy: Czy aloes skutecznie działa na rozstępy?

Z badań wynika, że regularne stosowanie aloesu wraz z olejem ogranicza pojawianie się rozstępów i zmniejsza dolegliwości związane z ich powstawaniem [1]

Olej z awokado

W Revamin Stretch Mark znajdziesz także olej awokado. Masaż z jego użyciem skutecznie wygładza skórę i zwiększa jej elastyczność. Co więcej, substancja zawiera antyoksydanty, które chronią komórki przed negatywnym działaniem wolnych rodników. Dzięki temu olej awokado może także wspomóc osłonę przed promieniowaniem UV.

Stosowanie oleju awokado pomaga również usuwać rozstępy. Badania wykazują, że produkt wspiera gojenie się ran. Olej awokado jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz kwas oleinowy. Produkt wspomaga syntezę kolagenu i ogranicza ilość komórek zapalnych, przyspieszając gojenie. [2]

Olejek z pestek moreli

Olej z pestek moreli wykazuje silne właściwości natłuszczające i pomagające zatrzymać wodę w tkance skórnej. Dzięki temu wzrasta jej elastyczność i jędrność, co znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się rozstępów.

Co więcej, produkt jest bogatym źródłem witaminy E, słynącej jako witamina młodości oraz cennych kwasów tłuszczowych. Posiada więc właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne.

Olej z pestek moreli działa najlepiej, gdy zmieszany jest z innymi substancjami, które dodatkowo potęgują nawilżenie. Pomaga to zmniejszyć ryzyko pojawiania się uszkodzeń oraz zminimalizować widoczność już istniejących rozstępów.

Witamina C

Witamina C słynie ze swoich właściwości antyoksydacyjnych. Stosowana zarówno zewnętrznie, jak i doustnie, pomaga zwalczyć wolne rodniki i ochronić komórki przed nadmiernym starzeniem się oraz immunosupresją wywołaną promieniowaniem UV.

Witamina C ma zdolność do promowania produkcji kolagenu, wzmacniając włókna odpowiedzialne za sprężystość skóry. Co więcej, związek wykazuje działanie przeciwzapalne, ułatwiając gojenie się uszkodzeń. [3]

Wszystko to sprawia, że jest niezwykle pomocna w zwalczaniu rozstępów oraz zapobieganiu ich powstawaniu.

Witamina E

Wspomniana już, witamina E to tak naprawdę grupa związków o nazwie tokoferole. Podobnie, jak C substancje te działają jako silne antyoksydanty, chroniąc skórę i przyspieszając procesy regeneracyjne.

Polecamy: Witamina E jako naturalny sposób na rozstępy

Witamina E znakomicie uzupełnia działanie olejów, potęgując nawilżenie i natłuszczenie skóry. Dzięki temu skutecznie zmniejsza ryzyko pojawienia się rozstępów, a także ułatwia pozbywanie się tych już istniejących.

Olus Oil

Kolejnym składnikiem Revamin Stretch Mark jest olej pochodzenia roślinnego, który ma za zadanie wygładzić skórę, zwiększyć jej elastyczność i odporność na naciąganie. Powstaje w wyniku zmieszania kilku wartościowych trójglicerydów.

Olej roślinny chroni skórę przed utratą wilgoci. Dzięki temu ogranicza powstawanie rozstępów oraz pomaga zniwelować widoczność tych, które już się pojawiły.

Stearynian glicerolu

To następny wartościowy emolient, dzięki któremu na skórze powstaje warstwa okluzyjna. Produkt natłuszcza i chroni tkanki przed utratą wilgoci, a także pomaga zachować elastyczność.

Stearynian glicerolu pomaga również stworzyć emulsję, dzięki czemu Revamin Stretch Mark ma odpowiednią konsystencję, która bardzo łatwo się rozprowadza.

revamin stretch mark

Czym są rozstępy?

Rozstępy to uszkodzenia tkanki łącznej, które przybierają kształt charakterystycznych pasów o nieregularnym ułożeniu. Tworzą na skórze swoistą sieć, a ich kolor zależy od fazy, w której się znajdują.

Rozstępy różowe lub fioletowe to uszkodzenia świeże. Na tym etapie mamy do czynienia ze stanem zapalnym i to jest czas, w którym powinno się podjąć kroki zmierzające do zminimalizowania problemu. W późniejszej fazie rozstępy utrwalają się, a ich barwa staje się biała.

Uszkodzenia tego typu powstają na skutek rozciągania się skóry, które może następować w efekcie rozmaitych zjawisk.

Skąd biorą się rozstępy?

Rozstępy pojawiają się na skórze w wyniku nadmiernego naciągania i niedostatecznej jej elastyczności. Jest to problem kojarzony głównie z kobietami i to fakt – to panie przede wszystkim narażone są na jego występowanie, niemniej zdarza się także u mężczyzn.

Najczęściej występuje w trakcie ciąży. Wówczas wymiary ciała ulegają zmianie, a brzuch czy biust powiększają się tak szybko, że skóra „nie nadąża” z produkcją nowych włókien kolagenu i elastyny. W rezultacie powstają charakterystyczne pasy, przywodzące na myśl umaszczenie tygrysa.

Rozstępy mogą się także pojawić w okresie dojrzewania. Burza hormonalna i szybkie zmiany w ciele powodują, że skóra staje się bardziej podatna na uszkodzenia.

Do podobnej sytuacji dochodzi w przypadku szybkiego przybierania na wadze. Tu także skóra nadmiernie się rozciąga, a jej struktura ulega osłabieniu.

Rozstępy mogą się również ujawnić na ramionach czy klatce piersiowej mężczyzn intensywnie budujących masę. Zagrożenie to rośnie w sytuacji, gdy ćwiczący sięgają po wsparcie w formie sterydów.

Bezpośrednią przyczyną powstawania rozstępów jest osłabienie włókien kolagenowych i brak równowagi pomiędzy prędkością rozciągania skóry a tempem jej regeneracji.

Rozstępy a predyspozycje genetyczne

Czy to oznacza, że każdy z nas narażony jest na pojawienie się charakterystycznych kresek?

Nie. Z badań wynika, że tendencja do powstawania rozstępów może wynikać z genów. Testy in vitro dowiodły, że w fibroblastach osób, które borykają się z tym problemem istnieje uśpiony fenotyp. Ten zestaw cech charakteryzuje się mniejszą ilością DNA, białka, kolagenu i elastyny. Co więcej, komórki te znacznie wolniej się regenerują. [4]

Pozytywnym aspektem tego badania jest fakt, że stan ten można zmienić. Istnieją sposoby na pobudzenie syntezy kolagenu i poprawienie elastyczności skóry. Należą do nich między innymi kremy na rozstępy, które dzięki zawartości substancji aktywnych skutecznie poprawiają kondycję tkanek.

Revamin Stretch Mark – efekty uboczne

Revamin Stretch Mark zawiera bezpieczne składniki, które zostały dokładnie przetestowane. Produkt nie wywołuje efektów ubocznych, niemniej przed zastosowaniem należy zapoznać się z etykietą.

Naturalne ekstrakty wykazują intensywne działanie i niekiedy mogą wywoływać reakcje alergiczne. Zatem jeśli masz uczulenie na którykolwiek ze składników kremu, zrezygnuj z jego stosowania lub skonsultuj się ze specjalistą.

Reakcja alergiczna objawia się na przykład wysypką, świądem, zaczerwienieniem czy pokrzywką. Niemniej, objawy takie występują niezmiernie rzadko i tylko u osób z nadwrażliwością na konkretne składniki.

Gdzie kupić Revamin Stretch Mark

Krem na rozstępy Revamin Stretch Mark kupisz wyłącznie przez Internet. Najlepiej skorzystać ze strony producenta – daje ci to gwarancję oryginalności produktu.

Co więcej, możesz tam także liczyć na atrakcyjne promocje i pakiety, dzięki którym zaoszczędzisz sporą sumę.

Podsumowanie: Revamin Stretch Mark – czy warto?

Krem na rozstępy Revamin Stretch Mark to produkt zdecydowanie wart wypróbowania. Jego naturalny i bezpieczny skład zawiera substancje, które w widoczny sposób poprawiają kondycję skóry.

Zastosowany w momencie, gdy rozstępy mają czerwony bądź fioletowy kolor, pozwoli zahamować ich rozwój i ograniczyć rozprzestrzenianie się. Dzięki temu skóra stanie się znacznie gładsza.

Revamin Stretch Mark to także znakomity sposób na zapobieganie pojawianiu się rozstępów. Jak wiadomo, zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać niekorzystnym zjawiskom, niż niwelować ich skutki. Systematyczne nawilżanie skóry tym produktem znacznie zwiększa jej elastyczność, dzięki czemu nie jest podatna na uszkodzenia, rozciąganie i rozstępowanie się.


Badania:

[1] Hajhashemi M, Rafieian M, Rouhi Boroujeni HA, Miraj S, Memarian S, Keivani A, Haghollahi F. The effect of Aloe vera gel and sweet almond oil on striae gravidarum in nulliparous women. J Matern Fetal Neonatal Med. 2018 Jul;31(13):1703-1708. doi: 10.1080/14767058.2017.1325865. Epub 2017 May 19. PMID: 28521546.

[2] de Oliveira AP, Franco Ede S, Rodrigues Barreto R, et al. Effect of semisolid formulation of persea americana mill (avocado) oil on wound healing in rats. Evid Based Complement Alternat Med. 2013;2013:472382. doi:10.1155/2013/472382

[3] Farris PK. Topical vitamin C: a useful agent for treating photoaging and other dermatologic conditions. Dermatol Surg. 2005 Jul;31(7 Pt 2):814-7; discussion 818. doi: 10.1111/j.1524-4725.2005.31725. PMID: 16029672.

[4] Thomas F. Mitts, MD, Felipe Jimenez, PhD, Aleksander Hinek, MD, PhD, DSc, Skin Biopsy Analysis Reveals Predisposition to Stretch Mark Formation, Aesthetic Surgery Journal, Volume 25, Issue 6, November 2005, Pages 593–600, https://doi.org/10.1016/j.asj.2005.09.004

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *