Collagen Select: Kolagen do picia. Usuń skutecznie zmarszczki

Collagen Select jest sproszkowaną formą kolagenu przeznaczoną do przyjmowania doustnego. Produkt ma wspomagać walkę ze zmarszczkami i poprawiać kondycję skóry, a także włosów i paznokci. Jak wygląda jego rzeczywista skuteczność? Sprawdzamy.

Kolagen do picia cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród osób, które pragną opóźnić niekorzystne skutki upływu czasu. Jędrna, nawilżona i pozbawiona zmarszczek skóra to marzenie wielu z nas. Niestety już po 25. roku życia ilość kolagenu oraz elastyny w tkance zaczyna spadać. [1]

Jak się okazuje doustne przyjmowanie omawianego białka pomaga odbudować te braki. Do najbardziej popularnych produktów z tej kategorii należy Collagen Select. Z czego wynika tak duże zainteresowanie tym środkiem?

Co to jest Collagen Select i w jaki sposób działa?

Collagen Select jest suplementem diety opartym na naturalnych składnikach, z których główny stanowi hydrolizat kolagenu. Zasadniczym zadaniem produktu jest wspomaganie walki o piękną skórę, a także wzmocnienie włosów i paznokci.

Składniki produktu zostały dobrane w taki sposób, by pobudzać twoje ciało do produkcji kolagenu i uzupełniać ubytki spowodowane upływem nieubłaganego czasu.

Polecamy: Czy krem Revamin Stretch Mark działa skutecznie na rozstępy? Opinie i Recenzja produktu

Suplement diety dostępny jest w formie proszku, który należy rozpuścić w około 300 ml wody lub innego chłodnego napoju. Przyjmowany codziennie ma w widoczny sposób poprawiać elastyczność skóry – nie tylko na twarzy, ale i na całym ciele.

Według zaleceń producenta, aby dostrzec efekty, produkt należy stosować przez okres minimum 3 miesięcy.

Składniki produktu

Co ciekawe, Collagen Select to nie tylko kolagen. Znajdziesz w nim aż 9 składników aktywnych, które w pozytywny sposób oddziałują nie tylko na tkankę łączną, ale i cały organizm.

Hydrolizat kolagenu Verisol®

Główny składnik produktu stanowi hydrolizat kolagenu typu I i II, który jest wyjątkowo dobrze przyswajany przez ludzki organizm. Dzięki temu ciało jest w stanie znacznie szybciej zareagować i podjąć syntezę peptydów we własnych strukturach.

Fibroblasty skóry traktują peptydy zawarte w Verisol® jako skutek rozpadu kolagenu znajdującego się w ciele. Wówczas dochodzi do stymulacji produkcji nowego białka, które zastępuje braki spowodowane starzeniem się skóry lub innymi negatywnymi czynnikami. [2]

Ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego DracoBelle™ Nu

Wyciąg z pszczelnika mołdawskiego występuje tu w specjalnej formie, która efektywnie pozwala opóźnić skutki starzenia się skóry. DracoBelle ™ Nu poprawia poziom nawilżenia oraz elastyczności, a także zwiększa gęstość tkanki.

Składnik wspomaga produkcję dobrej jakości kolagenu, jak również wykazuje zdolność do naprawiania uszkodzeń wywołanych przez czas, wolne rodniki i inne czynniki. [3]

Biotyna

Biotyna należy do witamin z grupy B i oznaczona została numerem 7. Jej niedobory często powiązane są z nadmierną utratą włosów oraz osłabieniem paznokci. [4] Biotyna wspiera odpowiednią pracę skóry i uczestniczy w wielu istotnych procesach zachodzących w ciele.

Witamina A

Witamina A i jej pochodne wykazują wysoką skuteczność w procesie rewitalizacji skóry. Stosowana zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie wyraźnie poprawia wygląd cery, sprzyja zmniejszeniu ilości zmarszczek i stymuluje produkcję kolagenu. [5]

Niacyna

Inną witaminą z tej samej grupy, którą znajdziesz w Collagen Select jest B3, czyli niacyna. Związek jest niezbędny do prawidłowej pracy komórek skóry. Jego niedobór może wywoływać na przykład łupież lub inne niepożądane zmiany. [6] Niacyna pomaga chronić skórę przed wpływem szkodliwych czynników, poprawia jej kondycję i stopień nawilżenia.

Ryboflawina

Witamina B2, nazywana także ryboflawiną odgrywa bardzo istotną rolę w zapobieganiu wielu chorobom (np.: cukrzyca, anemia, migrena, schorzenia jamy ustnej czy nowotwory). Związek wykazuje działanie antyoksydacyjne i bierze udział w metabolizmie żelaza oraz tryptofanu. [7]

Witamina C

Witamina C należy do grupy związków nazywanych antyoksydantami. Mają one zdolność do ochrony komórek przed szkodliwym wpływem wolnych rodników powstałych na przykład na skutek oddziaływania promieniowania UV czy zanieczyszczeń powietrza. Co więcej, witamina C bierze udział w produkcji kolagenu oraz zwiększa proces wchłaniania żelaza. [8]

Cynk

Cynk odgrywa ważną rolę w wielu procesach zachodzących w ludzkim organizmie. Jego niedobór objawia się między innymi wypadaniem włosów i pogorszeniem się stanu skóry i paznokci. Co więcej, odpowiedni poziom cynku jest niezbędny dla zachowania dobrej odporności. Biorąc udział w pobudzaniu proliferacji komórek przez IGF-I, pierwiastek wspiera prawidłową pracę skóry. [9]

Miedź

Miedź to pierwiastek, który bierze udział w produkcji kolagenu oraz prawidłowym funkcjonowaniu komórek skóry. Jego niedobory często wiążą się z nadmiernym wypadaniem włosów i pogorszeniem się stanu cery. Pierwiastek ma także właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu pomaga opóźnić skutki upływu czasu. [10]

Efekty stosowania kolagenu do picia

Jak już wspomnieliśmy, kolagen przyjmowany w formie doustnej jest absorbowany przez organizm, który rozpoznaje fragmenty peptydów, a następnie zaczyna produkować je w swoich tkankach.

Efektem tego procesu jest uzupełnianie kolagenu, który został utracony w procesie starzenia lub w wyniku rozmaitych uszkodzeń.

Polecamy: Jak usunąć rozstępy domowymi sposobami?

Skóra poddawana jest co dnia oddziaływaniu szeregu niekorzystnych czynników, które wywołują w niej stres oksydacyjny. Wspomniany upływ czasu także odciska swoje piętno na tej tkance.

Ważne

Regularne picie kolagenu w postaci dobrze przyswajalnego hydrolizatu pozwala opóźnić procesy starzenia się skóry i znacznie poprawić jej wygląd. Z uwagi na oddziaływanie także na przydatki, polepsza się kondycja włosów i paznokci, które stają się silniejsze i mniej podatne na uszkodzenia.

Jeśli w produkcie znajdują się inne składniki aktywne, które wspierają i uzupełniają działanie peptydów, twoja skóra zyskuje dodatkowe wsparcie, co potwierdzają badania naukowe. [11]

Kolagen działa jednak nie tylko w sferze estetycznej – przyjmowanie go wspiera również stawy i kości, ograniczając dolegliwości bólowe oraz poprawiając ruchomość.

Efekty stosowania Collagen Select:

 • spłycenie zmarszczek
 • osłona antyoksydacyjna
 • naturalny „glow”
 • ochrona przed powstawaniem nowych zmarszczek
 • zagęszczenie skóry
 • większa sprężystość tkanki
 • eliminacja cellulitu
 • mocne paznokcie
 • ograniczenie wypadania i łamliwości włosów
 • pobudzenie wzrostu nowych łodyg
 • zdrowe rzęsy i brwi
 • silne stawy
 • szybsze gojenie się ran

Gdzie kupić Collagen Select

Collagen Select sprzedawany jest wyłącznie w Internecie. Znajdziesz go na dwóch bezpiecznych stronach:

Wybierając je, zyskujesz pewność oryginalności produktu. Ponadto możesz skorzystać z ofert promocyjnych i pakietów oraz uzyskać 90- dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Collagen Select dostępny jest w trzech wariantach:

 • podstawowym – 1 opakowanie
 • standardowym – 3 opakowania, z czego 1 otrzymujesz gratis
 • optymalnym – 6 opakowań, z których 3 dostajesz za darmo

Jedno opakowanie zawiera 150 gramów produktu, który wystarcza na miesięczną kurację.

Jakie opinie ma Collagen Select?

Przeglądając fora dyskusyjne, blogi i social media, znaleźliśmy wiele pozytywnych opinii na temat Collagen Select.

Produkt ma liczną grupę fanów, którzy twierdzą, że z jego pomocą osiągnęli satysfakcjonujące rezultaty. Wiele osób zaobserwowało u siebie zwiększenie nawilżenia i sprężystości skóry. Drobne zmarszczki spłyciły się, a twarz wygląda promiennie.

Pojawiły się także głosy na temat zbawiennego wpływu Collagen Select na włosy i paznokcie. Konsumentki, które borykały się z problemami w tym obszarze, zauważyły znaczną poprawę. Paznokcie stały się twarde i mocne, włosy zaś przestały wypadać, a w miejscu utraconych pojawiły się „baby hair”, czyli młode łodygi.

Polecamy: Domowe sposoby na zmarszczki – 7 skutecznych metod

Kolagen w proszku pomógł także zmniejszyć widoczność cellulitu. Pojawiły się opinie, że dzięki przyjmowaniu produktu przez konsumentki, ich skóra stała się znacznie gładsza, a nierówności o wiele mniej widoczne.

Klienci twierdzą, że smak napoju jest bardzo przyjemny, co nie zdarza się zawsze w przypadku produktów opartych na kolagenie.

Wielu doceniło także możliwość zakupienia Collagen Select w pakietach znacznie obniżających kwotę, którą musieli wydać na pełną kurację.

Słowem podsumowania: czy warto stosować Collagen Select?

Collagen Select to dobrze obmyślana kompozycja składników aktywnych, które w rzeczywisty i korzystny sposób wpływają na stan skóry. Dzięki kolagenowi, a także witaminom i minerałom produkt ma szansę opóźnić efekty starzenia się komórek, poprzez indukowanie produkcji tego cennego białka, a także ochronę antyoksydacyjną.

Według nas jest to zdecydowanie środek wart wypróbowania, zwłaszcza biorąc pod uwagę pakiety umożliwiające zakup w niższej cenie.


Źródła:

[1] Shuster S, Black MM, McVitie E. The influence of age and sex on skin thickness, skin collagen and density. Br J Dermatol. 1975 Dec;93(6):639-43. doi: 10.1111/j.1365-2133.1975.tb05113.x. PMID: 1220811.

[2] Scientific Opinion on the substantiation of a health claim related to VeriSol® P and a change in skin elasticity leading to an improvement in skin function pursuant to Article 13(5) of Regulation (EC) No 1924/20061

[3] http://www.ideactifs.com/pdf/news/news_5e7e11e0461c60_54104686.pdf

[4] Shelley WB, Shelley ED. Uncombable hair syndrome: observations on response to biotin and occurrence in siblings with ectodermal dysplasia. J Am Acad Dermatol. 1985 Jul;13(1):97-102. doi: 10.1016/s0190-9622(85)70150-8. PMID: 4031156.

[5] Mukherjee S, Date A, Patravale V, Korting HC, Roeder A, Weindl G. Retinoids in the treatment of skin aging: an overview of clinical efficacy and safety. Clin Interv Aging. 2006;1(4):327-48. doi: 10.2147/ciia.2006.1.4.327. PMID: 18046911; PMCID: PMC2699641.

[6] Borda LJ, Wikramanayake TC. Seborrheic Dermatitis and Dandruff: A Comprehensive Review. J Clin Investig Dermatol. 2015;3(2):10.13188/2373-1044.1000019. doi:10.13188/2373-1044.1000019

[7] Thakur K, Tomar SK, Singh AK, Mandal S, Arora S. Riboflavin and health: A review of recent human research. Crit Rev Food Sci Nutr. 2017 Nov 22;57(17):3650-3660. doi: 10.1080/10408398.2016.1145104. PMID: 27029320.

[8] Pullar JM, Carr AC, Vissers MCM. The Roles of Vitamin C in Skin Health. Nutrients. 2017 Aug 12;9(8):866. doi: 10.3390/nu9080866. PMID: 28805671; PMCID: PMC5579659.

[9] MacDonald RS. The role of zinc in growth and cell proliferation. J Nutr. 2000 May;130(5S Suppl):1500S-8S. doi: 10.1093/jn/130.5.1500S. PMID: 10801966.

[10] Ogen-Shtern N, Chumin K, Cohen G, Borkow G. Increased pro-collagen 1, elastin, and TGF-β1 expression by copper ions in an ex-vivo human skin model. J Cosmet Dermatol. 2020 Jun;19(6):1522-1527. doi: 10.1111/jocd.13186. Epub 2019 Oct 11. PMID: 31603269.

[11] https://www.karger.com/Article/FullText/464470

1 Comment

 1. Urszula 27 czerwca 2022 at 20:54

  Ten kolagen serio pomaga? U mnie od niedawna od niedawna w pielęgnacji zagościł krem Tremella firmy Efektima, którego głównym składnikiem aktywnym jest masło czarownicy (azjatycki grzybek o super właściwościach) – naprawdę jest bardzo dobry i cenowo bardzo w porządku

  Reply

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *