Zioła na potencję dla kobiet – naturalny sposób na wyższe libido

Kwestia popędu seksualnego kobiet jest o wiele bardziej skomplikowana niż libido męskie. Mimo to istnieje szereg naturalnych rozwiązań, które mogą pomóc paniom w osiągnięciu większej satysfakcji z życia intymnego.

Zioła na potencję dla kobiet to naturalny sposób na wyższe libido. W tym artykule przybliżymy ci sposób ich działania oraz wskażemy te, które warto wypróbować.

Herbata na libido

Wbrew pozorom, możliwe jest, aby picie herbaty pomogło w zwiększeniu potencji u kobiet. Nie chodzi tu jednak o zwykłą, czarną herbatę, która przychodzi nam do głowy jako pierwsza.

Istnieje wiele ziół, które w skuteczny sposób potrafią wpłynąć na ludzki organizm, poprawiając samopoczucie, niwelując stres, a także zachęcając do aktywności seksualnej. Picie naparów z kozieradki, damiany czy muira puama to znakomity sposób na pobudzenie kobiecej aktywności i rozbudzenie zmysłów.

Silny afrodyzjak – Muira puama

Pozyskiwana z rośliny, zwanej drzewem potencji Muira puama to afrodyzjak, który wykazuje działanie zarówno wobec kobiet, jak i mężczyzn.

Roślina pochodzi z Brazylii, gdzie powszechnie znane są jej wyjątkowe właściwości.

Piecie tej herbaty wyzwala u kobiet fantazje seksualne, zwiększa libido i ułatwia osiąganie satysfakcji podczas stosunku.

femin plus

FEMIN PLUS – jedyny taki kompleks aż 12 składników naturalnego pochodzenia. Zwiększa kobiece libido, poprawia ukrwienie okolic intymnych, zapewnia lepsze nawilżenie pochwy. 99% kobiet poleca Femin Plus. Sprawdź, jak Femin Plus pomoże Ci odzyskać ochotę na seks! ⇒

Catuaba – herbata na libido

Herbata ta powstaje z połączenia wyciągów z przeszło dwudziestu gatunków tropikalnych drzew. Do najbardziej znanych należy Trichilia catigua.

Wyciąg z kory rośliny zawiera między innymi cenne alkaloidy. Catuaba pozwala zwalczyć stres i zmęczenie, poprawia pamięć, a także korzystnie wpływa na potencję – zarówno pań, jak i panów.

Ważne

Należy jednak pamiętać, że herbaty tej nie powinny stosować kobiety w ciąży, a także te, które w najbliższym czasie zamierzają zostać matkami.

Herbata na libido to jednak nie wszystko. Istnieje szereg ziół, które przyjmowane w rozmaitych formach potrafią efektywnie polepszyć jakość życia intymnego pań.

Zioła na popęd seksualny u kobiet

Buzdyganek naziemny

Buzdyganek naziemny to zioło znane ze swoich właściwości wzmacniających organizm. Według Ajurwedy, jest to także skuteczny afrodyzjak, dzięki któremu pobudzimy zmysły i nabierzemy ochoty na zbliżenie.

Swoje wyjątkowe właściwości roślina zawdzięcza między innymi sterolom i saponinom sterydowym, jak protodoscyna i protogracylina. Według badań związki te poprawiają funkcje seksualne zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. (2)

Buzdyganek ma zdolność do regulacji gospodarki hormonalnej, a także stymulowania receptorów w mózgu. Pozwala to na zwiększenie aktywności seksualnej oraz poziomu zadowolenia ze współżycia.

Kozieradka pospolita

Wspomniana kozieradka to afrodyzjak, który ma zdolność wspierania popędu seksualnego u kobiet. Między innymi dzięki zawartości saponiny pomaga w produkcji hormonów płciowych, jak estrogen i testosteron. Roślina wspiera odpowiednie nawilżenie pochwy i polepsza ukrwienie narządów miednicy mniejszej, pozwalając na intensywniejsze doznania.

Nasiona kozieradki pomagają w zwalczaniu niekorzystnych symptomów związanych z miesiączką i łagodzą jej przebieg.

Związki zawarte w kozieradce powodują zwiększenie poziomu produkcji diosgeniny, dlatego też były stosowane jako środek do pobudzania laktacji.

Co więcej, stwierdzono także zdolność kozieradki do łagodzenia dolegliwości, na które skarżą się kobiety przechodzące menopauzę.

Kozieradka wykazuje również pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia, działając przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz regulując poziom cholesterolu i glukozy we krwi.

Korzeń maca

Wymieniając zioła na potencję u kobiet nie można pominąć korzenia maca, znanego ze swoich właściwości wzmacniających i rewitalizujących.

Jego działanie pobudzające potencję u kobiet, ale i u mężczyzn związane jest przede wszystkim z dużą zawartością białka. Proteiny zbudowane są z aminokwasów. Do najważniejszych należy tu L-arginina, która poprawia ukrwienie żeńskich oraz męskich narządów płciowych. Pozwala to na osiągnięcie bardziej intensywnych doznań w łóżku.

Maca wykazuje ponadto wpływ na ogólny stan zdrowia, co ma niebagatelne znaczenie dla libido u kobiet. Dzięki potasowi roślina wspiera pracę serca, miedź jest niezbędna w produkcji erytrocytów, zaś witamina C wspomaga układ odpornościowy.

Damiana

Znana również pod nazwą Turnera diffusa pozytywnie wpływa na libido głównie z uwagi na redukcję stresu, stanów lękowych i wspomaganie relaksu. Jak wiadomo, kwestia kobiecego libido jest dość skomplikowana. Popęd u pań w dużej mierze skorelowany jest ze stanem psychicznym, dlatego też zmniejszenie stresu pozwala zrobić miejsce potrzebom seksualnym.

Związki zawarte w damianie pozwalają także zwiększyć nawilżenie pochwy, ułatwiając odbycie stosunku oraz pozwalając na odczuwanie przyjemności, a nie bólu.

Żeń-szeń

Żeń-szeń przychodzi na myśl jako jeden z pierwszych, gdy pada pytanie: jakie zioła na potencję u kobiet? Jeden z najdłużej znanych afrodyzjaków, zwiększa poziom hormonów płciowych i poprawia reakcje seksualne zarówno u kobiet, jak i mężczyzn (1)

żeń-szeń

Żeń-szeń należy do ziół adaptogennych. Oznacza to, że przyjmowanie go pozwala lepiej dostosować się do otaczającego świata. Dzięki korzeniowi zrelaksujemy się, gdy trawi nas stres, a także pobudzimy, gdy brak nam energii. (1)

Polecamy: Cynk na potencję — jak jest naprawdę?

Istnieje kilka odmian żeń-szenia. Najbardziej korzystny wpływ na libido wykazuje koreański żeń-szeń czerwony.

 Ginkgo biloba

Roślina znana również jako miłorząb dwuklapowy wspiera układ krążenia, dzięki czemu przyczynia się do poprawy funkcji seksualnych u kobiet.

Związki zawarte w ginkgo biloba mają działanie przeciwbólowe, łagodząc objawy PMS oraz menopauzy.

Miłorząb dwuklapowy wykazuje także korzystny wpływ na układ nerwowy, redukując stres i stabilizując nastrój, co – jak wspomnieliśmy – ma ogromne znaczenie dla aktywności seksualnej kobiet.

Shatavari

Zwane także asparagus racemosus, jest znanym z medycyny ajurwedyjskiej środkiem na kobiecą potencję.

Shatavari stosowane regularnie i długofalowo sprzyja aktywności seksualnej pań, zwiększając libido i poziom zadowolenia z pożycia.

Roślina ponadto wspiera laktację oraz ma zdolność do polepszania płodności, świetnie sprawdza się także w trakcie menopauzy.

She chuang zi

Opisując zioła na potencję dla kobiet, warto wspomnieć także o pochodzącym z Chin She chuang zi. Nazywane także Cnidium monnieri, jest środkiem stosowanym jako naturalny sposób na pobudzenie libido zarówno u żeńskiej, jak i męskiej części społeczeństwa.

Chin She chuang zi wpiera układ krwionośny i zwiększa przepływ krwi do łechtaczki, co wpływa na spotęgowanie doznań seksualnych.

Nasiona zioła stosowane są jako remedium na dysfunkcje seksualne u kobiet i zaburzenia erekcji u panów.

Cynamon

Smaczna i aromatyczna przyprawa wykazuje szereg korzystnych właściwości dla ludzkiego organizmu. Poza korzystnym wpływem na nasze zdrowie, cynamon pozwala także poprawić libido.

Ten naturalny afrodyzjak działa subtelnie, ale skutecznie. Przyjmowany doustnie, zwiększa przepływ krwi do narządów płciowych, wzmagając doznania podczas zbliżeń. Kiedy zastosujemy go w ramach aromaterapii, na przykład w formie świec czy olejków, pobudzi zmysły i zwiększy ochotę na seks.

Cynamon znakomicie sprawdzi się jako część terapii bólu miesiączkowego, a także podczas infekcji intymnych.

Zioła – działanie na potencję

Z opisanych powyżej przykładów wynika, że działanie wyciągów roślinnych na libido przebiega dwiema drogami – zioła działanie na potencję mają pośrednie oraz bezpośrednie.

Pierwszy sposób to wpływ na ogólny stan zdrowia, samopoczucie oraz poziom stresu, co w konsekwencji przyczynia się do zwiększenia ochoty na seks.

Polecamy: Seler na Potencję: właściwości dla mężczyzn

Druga droga stymulującego działania roślin polega na bezpośrednim poprawianiu ukrwienia w narządach rozrodczych, a także pobudzaniu zmysłów – czy to za pomocą aromaterapii, czy przyjmowania doustnego preparatów zawierających wyciągi ze wspomnianych ziół.

Jak zwiększyć libido naturalnym sposobem

Istnieje szereg sposobów na poprawienie funkcji seksualnych. Pamiętajmy jednak, że potencja w przypadku pań jest powiązana z szeregiem czynników, zarówno tych natury fizjologicznej, jak i psychologicznej. Najważniejsza jest zatem relacja pomiędzy partnerami, dobra komunikacja i zrozumienie.

Jak zwiększyć libido naturalnym sposobem? Należy dbać o zdrowie, relaks i aktywność fizyczną. Warto także wypróbować wymienione wyżej zioła. Ich sprawdzone i częstokroć znane od stek lat działanie, może przynieść zaskakujące efekty.


  1. 1: Murphy LL, Lee TJ. Ginseng, sex behavior, and nitric oxide. Ann N Y Acad Sci. 2002 May;962:372-7. Review. PubMed PMID: 12076988.
  2. Lim PHC. Asian herbals and aphrodisiacs used for managing ED. Transl Androl Urol. 2017;6(2):167–175. doi:10.21037/tau.2017.04.04

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *