Jak wydłużyć stosunek? Ćwiczenia na opóźnienie wytrysku

Jak wydłużyć stosunek? Odpowiedzi na to pytanie każdego dnia szukają setki mężczyzn. Okazuje się bowiem, że przedwczesna ejakulacja to wcale nie rzadkość! Statystycznie problem ten dotyczy co 3 mężczyzny i wiek nie odgrywa tu znaczącej roli. Jakie są jego powody i jakie sposoby na opóźnienie wytrysku warto znać?

Przedwczesny wytrysk – co to jest?

Przedwczesny wytrysk to dysfunkcja seksualna. Pojawia się wtedy, gdy ejakulacja występuje wcześniej niż chciałby mężczyzna, a on nie ma nad tym kontroli. Wynikiem jest stosunek, który nie satysfakcjonuje żadnej ze stron.

Okazuje się, że lekarze rozróżniają aż 3 rodzaje zaburzeń w zakresie ejakulacji:

 • zbyt przedwczesny wytrysk, który pojawia się jeszcze na etapie pieszczot lub nawet przed nimi,
 • przedwczesny wytrysk, który występuje przed stosunkiem lub w chwili wprowadzenia członka do pochwy,
 • zbyt wczesny wytrysk, czyli ten, który następuje tuż po rozpoczęciu współżycia lub zbyt wcześnie z punktu widzenia uprawiającej seks pary.

expansil cream

Expansil Cream – najbardziej dyskretna metoda na wydłużenie stosunku, opóźnienie wytrysku, powiększenie penisa i silniejsze doznania! ⇒ Zamów Expansil Cream i przekonaj się!

Jak długo powinien trwać stosunek?

Warto na wstępie zaznaczyć, że normalny stosunek płciowy nie jest tym, co znamy z filmów porno. Choć można i dobrze jest przedłużać pieszczoty, to samo zbliżenie zdrowego mężczyzny trwa zaledwie kilka minut. Problem zaczyna się wtedy, gdy nawet ten statystycznie poprawny czas staje się dla niego trudny do osiągnięcia.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Zanim zaczniesz szukać sposobów, jak dłużej wytrzymać w trakcie stosunku, by zadowolić swoją partnerkę, dobrze jest ustalić przyczyny zaistniałej sytuacji. Przedwczesna ejakulacja może mieć swoje podłoże zarówno w psychice oraz relacjach z partnerką, jak i zdrowiu.

Polecamy: Domowe sposoby na potencję: Popraw swoją sprawność seksualną

Wśród czynników psychogennych warto wymienić przede wszystkim:

 • ambicjonalne traktowanie sfery łóżkowej, gdy mężczyzna sam wywiera na sobie presję i – chcąc wypaść dobrze przed partnerką – stresuje się;
 • nieporozumienia w związku;
 • traumy ze sfery seksualności przeżyte w przeszłości;
 • obawa przed ciążą;
 • małe lub zerowe doświadczenie łóżkowe;
 • zaburzenia nastroju (w tym również choroby – jak depresja czy nerwica lękowa);
 • nałogi. [1]

Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk rodzący się w głowie powinny pomóc. Znacznie bardziej skomplikowana jest sytuacja, w której czynnikami warunkującymi są choroby organiczne. Wtedy konieczne jest podjęcie leczenia i jednoczesne wsparcie się lekami czy ćwiczeniami.

przyczyny przedwczesnego wytrysku

Choroby, w czasie których może pojawić się problem szybkiej ejakulacji to m.in.:

 • cukrzyca,
 • problemy z układem moczowo-płciowym (np. przerost prostaty),
 • niedoczynność tarczycy,
 • niektóre schorzenia neurologiczne,
 • zaburzenia erekcji.

Sytuacyjny przedwczesny wytrysk

Ejakulacja może pojawić się przedwcześnie także u mężczyzny zupełnie zdrowego, który do tej pory nie zauważył u siebie żadnych problemów z erekcją, utrzymaniem wzwodu czy zbyt szybkim osiąganiem orgazmu. Przedwczesny wytrysk pojawia się również sporadycznie i dotyczy to przede wszystkim sytuacji, w której partnerka jest bardzo atrakcyjna. Czasami w płci przeciwnej budzi to lęk przed niesprawdzeniem się w roli kochanka.

Jak wydłużyć stosunek?

Aby osiągnąć udane współżycie seksualne, należy zadbać o kilka istotnych kwestii. Pamiętaj, by przede wszystkim wykluczyć wszelkie choroby, które mogą powodować problemy ze wzwodem i wymagają leczenia. Jeśli ciebie to nie dotyczy, spróbuj wprowadzić kilka zmian.

Ogranicz sytuacje stresowe

Stres jest czynnikiem warunkującym problemy z przedwczesnym wytryskiem, ale także wszystkie inne zaburzenia erekcji. Nadmierne obciążenie układu nerwowego z całą pewnością odbije się na jakości współżycia. Aby do tego nie doszło, zadbaj o wypoczynek i odpowiedni czas regeneracji. Staraj się nie brać nadgodzin w pracy i zaplanuj urlop. [2]

Zrezygnuj z alkoholu przed stosunkiem

Upojenie alkoholowe (także w lekkim stopniu) ma wyraźny wpływ na pojawienie się przedwczesnego wytrysku. Chociaż wielu mężczyzn żyje w przeświadczeniu, że właśnie alkohol pomoże im nabrać śmiałości, to w łóżku ta teoria mocno zawodzi. Oprócz alkoholu warto odstawić również papierosy i inne używki.

Staraj się współżyć jak najczęściej

Przedwczesny wytrysk może wynikać ze sporadycznego uprawiania seksu. To właśnie z pomocą partnerki możesz znacząco poprawić sytuację lub całkowicie pozbyć się problemu.

Wykonuj ćwiczenia na przedwczesny wytrysk

Aby cieszyć się dłuższym seksem, możesz zdecydować się na ćwiczenia – niektóre z nich wykonasz samodzielnie, do innych natomiast potrzebujesz wsparcia partnerki. Ich dodatkową zaletą jest zbliżenie do siebie partnerów, którzy mają okazję lepiej poznać swoje ciała i ich reakcję na dotyk.

Sposoby na opóźnienie wytrysku

Problem przedwczesnej ejakulacji nie musi towarzyszyć zdrowemu mężczyźnie całe życie. W zdecydowanej większości przypadków da się z tego wyjść. W tym czasie jednak musicie zbliżyć się do siebie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej i przede wszystkim – dać sobie wzajemnie czas.

Polecamy: Czy żeń szeń działa na potencję?

Seksuolodzy sugerują także, by w okresie wychodzenia na prostą ograniczyć bodźce wzrokowe do minimum. Służą temu pozycje seksualne, które sprawiają, że wraz z partnerką możecie patrzeć sobie w oczy, a strategiczne miejsca jej ciała są ukryte przed wzrokiem mężczyzny.

Zdarzają się również sytuacje, gdy konieczne jest wprowadzenie leczenia farmakologicznego. Tabletki na potencję powinny być jednak zasugerowane przez lekarza i pod jego okiem przyjmowane.

Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk

Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk to po prostu sprawdzone techniki przedłużające stosunek, które mężczyźni powinni regularnie powtarzać. W przypadku braku choroby i dobrych relacji między partnerami, każda z nich stanie się skuteczna.

Technika 3 palców

To nic nowego. Technika uciskania krocza jest znana w Chinach od ponad 5 tysięcy lat i cieszy się dużą popularności dzięki swojej skuteczności. Uznaje się, że przebija wszelkie metody opóźniania wytrysku. Aby ją wypracować, musicie z partnerką dać sobie trochę czasu.

Na czym polega technika 3 palców? Gdy wytrysk będzie się zbliżał, kobieta powinna przycisnąć punkt w centralnej części męskiego krocza – pomiędzy jądrami a odbytem. Gdy odczekają chwilę, by podniecenie nieco opadło, punkt kulminacyjny stosunku powinien nadejść kilka minut później.

Trening mięśni Kegla

Chociaż powszechnie znany jest jako ćwiczenie dla kobiet, trening mięśni Kegla może w sposób znaczący poprawić także jakość życia mężczyzn. Wskazane jest regularne wykonywanie 30 serii szybkich skurczów i rozluźnień mięśni dna miednicy oraz kilku serii skurczów o długości ok. 10 sekund.

Ważne

Dla efektu całość należy powtarzać rano i wieczorem. Okazuje się bowiem, że mocne mięśnie Kegla pozwalają na lepszą kontrolę reakcji wytrysku.

Technika Stop and Go

Sposoby na opóźnienie wytrysku są różne – niektóre z nich są bardzo proste. Taka właśnie jest technika Stop and Go, która polega na przerywaniu penetracji tuż przed osiągnięciem przez mężczyznę orgazmu. W tym czasie może on pieścić swoją partnerkę. Gdy napięcie opadnie, można wrócić do stosunku. To podwójnie przyjemne, zwłaszcza dla kobiety.

Jak wytrzymać dłużej przed orgazmem – to problem całej pary

Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk, żele znieczulające na członka czy suplementy diety wspomagające erekcję… To wszystko działa, ale pod warunkiem, że nie występuje żadna niewyprowadzona choroba i głowa staje się wolna od stresu. Tego ostatniego mężczyzna nie musi i nie powinien przechodzić sam.

walka z przedwczesnym wytryskiem

Gdy szukasz sposobu, jak wytrzymać dłużej, by prawdziwie zadowolić partnerkę, zacznij od szczerej rozmowy ze swoją kobietą. To bardzo ważne, byście oboje zdawali sobie sprawę ze swoich oczekiwań i wątpliwości. Dobre związki opierają się na pełnym zaufaniu i szacunku, a więc będziesz mógł liczyć na wsparcie i pomoc w walce z przedwczesną ejakulacją.

Polecamy: Cynk na potencję — jak jest naprawdę?

Niekiedy konieczna może się okazać także terapia – najlepiej będzie, jeśli wybierzecie się na nią wspólnie. Terapeuta i/lub seksuolog pomoże wam przejść przez tymczasowe problemy razem i podpowie skuteczne sposoby na opóźnienie wytrysku.

Najważniejsze jest to, by nie ignorować lub nie wstydzić się problemu, jakim jest przedwczesny wytrysk. Im wcześniej zareagujesz, tym szybciej się go pozbędziesz, a przecież chodzi o to, by w pełni korzystać z życia. Seks jest przyjemnością i warto walczyć o jego najlepszą jakość.


 1. Premature ejaculation – Symptoms and causes – Mayo Clinic
 2. Hall KS, Kusunoki Y, Gatny H, Barber J. Stress symptoms and frequency of sexual intercourse among young women. J Sex Med. 2014;11(8):1982–1990. doi:10.1111/jsm.12607

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *