Jak walczyć o kobietę po rozstaniu i czy naprawdę warto?

Związki to nie bułka z masłem. Wbrew temu, co próbują nam wmówić bajki i komedie romantyczne, prawdziwa walka rozpoczyna się dopiero po napisach „i żyli długo i szczęśliwie”. Skoro tu jesteś, z jakichś powodów poległeś i rozstałeś się z partnerką, lecz chciałbyś do niej wrócić.

Zatem jak walczyć o kobietę po rozstaniu? Czy warto w ogóle podjąć się tego wyzwania? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Czy warto o nią walczyć?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto walczyć o ex, trzeba przede wszystkim rozpoznać przyczyny rozstania. Skoro chcesz wrócić do byłej partnerki, można założyć jeden z dwóch scenariuszy:

  • ona zostawiła ciebie,
  • to ty zakończyłeś ten związek.

Wbrew pozorom, obie te sytuacje są równie trudne. Wydawać by się mogło, że skoro to ty zdecydowałeś o zerwaniu, ona tylko czeka na twój powrót. Nic bardziej mylnego. Pamiętaj, że twoja była partnerka miała czas na to, by zastanowić się nad wszelkimi twoimi wadami i szczegółowo zanotować je w swojej głowie.

A skoro mowa o pamięci… jeśli myślisz, że kobieta zapomni to, że zdecydowałeś się ją zostawić, jesteś w wyjątkowym błędzie. Ta sytuacja będzie w niej tkwiła na długo. Podejmując próbę powrotu, musisz mieć tego świadomość.

W sytuacji, gdy to kobieta postanowiła, że chce zakończyć z tobą związek, zrobiła tak, ponieważ dałeś jej do tego bardzo poważny powód, a najpewniej, co najmniej kilka. Zerwanie było wynikiem narastającej w niej frustracji. Mówiąc krótko – nie mogła dłużej z tobą wytrzymać.

Jak zatem sprawić, by kobieta, która nie może na ciebie patrzeć chciała do ciebie wrócić? Czy warto o nią walczyć?

Czasem warto, ale jedynie w niewielkim procencie przypadków będzie to sukces długofalowy.

expansil cream

Czy wiesz, że niewystarczający rozmiar penisa jest częstą przyczyną rozstań? Ona ci tego nie powie, ale rozmiar ma znacznie. Wypróbuj Expansil Cream – powiększ członka i zwiększ pożądanie!

Co zrobić, by dziewczyna znów cię pokochała

Co zrobić, by dziewczyna znów cię pokochała? Niestety rozczarujemy cię. Jeśli dziewczyna przestała cię kochać, nie ma czego zbierać. Najwyraźniej wyrządziłeś jej taką krzywdę lub zdenerwowałeś do tego stopnia, że postanowiła usunąć cię z życia na zawsze.

Ważne

Pamiętaj, nie możesz nikogo zmusić do tego, by cię kochał. Nie możesz go wyprosić, przekonać, przekupić. To zwyczajnie niemożliwe. Im prędzej to zrozumiesz, tym lepiej.

Czy zatem odzyskanie kobiety po rozstaniu jest kompletnie nierealne? Niekoniecznie.

Wiele zależy od tego, co było przyczyną zerwania oraz czy ta przyczyna została usunięta. W przypadku, gdy do rozstania doszło z powodu twojej zdrady, liczenie na powrót i stworzenie trwałej relacji jest zwyczajną naiwnością.

Owszem, zdarzają się sytuacje, w których ludzie schodzą się po tak traumatycznych przejściach, ale tu należy zadać sobie pytanie o pobudki tych powrotów. Kobieta może przyjąć z powrotem mężczyznę, który na to nie zasługuje, jednak robi to z powodu lęku, niskiego poczucia wartości oraz zaburzeń emocjonalnych. Taki związek nie będzie relacją zdrową i pozytywnie rokującą na przyszłość.

W przypadku, gdy wasze rozstanie było skutkiem nieporozumień czy niedostatecznego starania się z twojej strony, jest szansa na to, że przy kolejnej próbie pójdzie wam lepiej. Musisz jednak spełnić szereg warunków.

Jak walczyć o kobietę po rozstaniu – pracuj nad sobą

Teoria dwóch połówek świetnie sprawdza się w komediach romantycznych. W życiu jednak stanowi jedynie źródło nieporozumień i cierpień.

Pamiętaj, że szczęśliwy i trwały związek mogą stworzyć jedynie osoby, które same ze sobą czują się dobrze. Jeśli jesteś niepewny siebie, zakompleksiony, przepełniony lękiem, negatywne emocje przeniesiesz na tę drugą osobę.

mężczyzna po rozstaniu

Czas po zerwaniu przeznacz zatem na pracę nad sobą. Na zastanowienie się, co zrobiłeś źle, jakie postępowanie doprowadziło do rozstania. Może próbowała ci to wyjaśnić, ale nie słuchałeś?

Przeanalizuj sytuację na zimno, zrób listę rzecz, które mógłbyś zrobić lepiej i zacznij codzienną pracę nad zmianą nawyków.

Pamiętaj jednak, by nie robić tego na gorąco. Poczekaj, aż opadną emocje.

Czas leczy rany

Czas naprawdę leczy rany – nie tylko te fizyczne, ale i emocjonalne. Bywa, że dwoje ludzi potrzebuje po prostu odrobinę oddechu. Nie marnuj jednak tego czasu. Kiedy opadnie kurz, a ty pozbędziesz się już pierwszych emocji, zacznij pracę nad samym sobą.

Wyeliminuj przyczynę rozstania

Wspomniana praca nad sobą z jednej strony ma na celu wzmocnienie ciebie, jako jednostki – twojego stanu emocjonalnego i gotowości do nawiązywania nowych bądź odbudowywania starych relacji – z drugiej zaś, powinna prowadzić do usunięcia tego, co stało się przyczyną zerwania.

Jeśli twoja dziewczyna narzekała na to, że poświęcasz jej zbyt mało czasu lub jej nie wspierasz, popracuj nad tym. W jaki sposób, skoro jej nie widuję? – zapytasz. Otóż, poświęcanie komuś uwagi, gdy na przykład trapi go jakiś problem, a także udzielanie wsparcia w osiąganiu życiowych sukcesów to kwestia uważności.

Ćwicz zatem uważność – staraj się dostrzegać potrzeby twojej rodziny i przyjaciół. Skupienie uwagi na kimś poza samym sobą, bardzo pomaga w nawiązywaniu i utrwalaniu relacji.

Jak się pozbierać po rozstaniu?

Bez względu na to, czy chciałbyś odzyskać swoją byłą dziewczynę, czy też poradzić sobie z rozstaniem, droga jest tylko jedna: zaakceptuj to, co się wydarzyło i pracuj nad sobą.

Ważne

W związku z tym, że utrata partnera często porównywana jest do przeżycia jego śmierci, a rozstanie bywa przyczyną depresji klinicznej, nie należy bagatelizować tego stanu.

Po pierwsze, zerwij kontakt. Tylko tak poradzisz sobie z tą sytuacją i nie będziesz męczył mózgu tymi samymi, negatywnymi bodźcami.

W pierwszych dniach czy nawet tygodniach pozwól sobie na żałobę. Odreaguj – popłacz (to nie prawda, że chłopaki nie płaczą), jak trzeba – imprezuj. Pamiętaj jednak – wszystko z umiarem.

Po żałobie nadchodzi czas na pracę nad sobą i nauczenie się żyć z kimś, kto będzie twoim kompanem do końca życia – tobą samym.

W poradzeniu sobie ze stresem i okresami obniżonego nastroju pomoże ci aktywność fizyczna, najlepiej na świeżym powietrzu. [1] Warto wesprzeć się także suplementacją. Witamina D3 wspomoże cię zwłaszcza jesienią i zimą, postaw także na magnez i kwasy omega-3. Po zerwaniu często trudno skupić się na pracy i codziennych obowiązkach, wówczas możesz skorzystać z noortopów, jak na przykład ashwagandha. [2]

Dbaj o siebie – o ciało i umysł – to najprostsza i najbardziej skuteczna recepta.


  1. Stults-Kolehmainen MA, Sinha R. The effects of stress on physical activity and exercise. Sports Med. 2014;44(1):81–121. doi:10.1007/s40279-013-0090-5
  2. Joshi, Krutika & Tavhare, Swagata & Panara, Kalpesh & Kumar, Praveen & Nishteswar, K.. (2016). Studies of Ashwagandha (Withania somnifera Dunal). international journal of pharmaceutical & biological archives. 7. 1-11.