Ćwiczenia na potencję: jak poprawić sztywność członka?

Problemy z potencją pojawiają się u wielu mężczyzn i znacząco obniżają sprawność seksualną. Powody tej przypadłości mogą być różne i wynikać z niewłaściwego stylu życia, nadmiernego stresu czy sfery mentalnej. W takiej sytuacji mężczyzna poszukuje różnych metod przywrócenia silnej i długiej erekcji, wśród których niezwykle skuteczne okazują się ćwiczenia na potencję.

Dlatego jeżeli zmagasz się z problemami w sypialni i chcesz znowu rozpalić w sobie pożądanie, sprawdź zaproponowane ćwiczenia zwiększające ochotę na seks, a także przywracające sprawność seksualną. Wszystkie zostały przetestowane i działają!

Najskuteczniejsze ćwiczenia na potencję

Ćwiczenia na potencję to metody, które można stosować w domu – zajmują niewiele czasu i są nieskomplikowane.

Jednak chcąc mieć pewność, że dadzą one oczekiwany efekt, należy postawić przede wszystkim na regularność – potencja nie wróci po jednym treningu.

Oto kilka najskuteczniejszych metod, które pozwolą ci wrócić do namiętnej gry!

Metoda 1 – Ćwiczenia mięśni Kegla

Mięśnie dna miednicy, popularnie nazywane również mięśniami Kegla, mają ogromne znaczenie – zarówno pod kątem doznań seksualnych, jak również eliminowania ryzyka pojawienia się niektórych chorób (np. nietrzymania moczu) czy ułatwiania porodu. Dlatego też ich ćwiczenia zalecane są zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Polecamy: Seler na Potencję: właściwości dla mężczyzn

Gdzie się znajdują? Najlepszym sposobem na ich odnalezienie jest chwilowe wstrzymanie strumienia oddawanego moczu – te, które są napięte, to właśnie mięsnie Kegla.

Jak je ćwiczyć?

  • Połóż się na plecach albo stań w rozkroku.
  • Napnij mięśnie Kegla i utrzymaj je w takim stanie przez 5 sekund.
  • Po krótkim odpoczynku powtórz tę czynność.
  • W ciągu pierwszego tygodnia rób 5 powtórzeń 2-3 razy dziennie.
  • Później stopniowo zwiększaj ilość powtórzeń, aż dojdziesz do 15. Oczywiście możesz też wydłużać czas, w jakim napinasz mięśnie Kegla – wszystko zależy od twoich możliwości oraz efektów, jakie przyniesie to ćwiczenie na potencję.

Ćwiczenia mięśni Kegla są proste i bardzo skuteczne – działają niezwykle korzystnie na długość i siłę erekcji, a dodatkowo pozwalają kontrolować wytrysk. Ma to wpływ na długość stosunku, a nawet… intensywność orgazmu.

eron plus

Nr 1 na potencję w PolsceEron Plus. Zapewnia silne i długotrwałe erekcje i – co najważniejsze – działa w pełni naturalnie ⇒ zamów Eron Plus i ciesz się długim seksem na nowo!

Metoda 2 – Masters and Johnson

Metoda powstała w wyniku badań dwójki partnerów – Williama Mastera i Virginii Johnson, których interesowało naukowe oblicze życia erotycznego, również od strony sprawności seksualnej.

W ten sposób udało się stworzyć ćwiczenie, które nie tylko wpływa na jakość erekcji, ale również pozwala opóźnić moment wytrysku.

Jest to metoda, którą można stosować samodzielnie albo wspólnie z partnerką. Polega ona na tym, żeby odpowiednio chwycić penisa – kciuk musi znajdować się na wędzidełku, zaś pozostałe palce w pobliżu (lub na) rowka wokół żołędzi.

Polecamy: Jak wydłużyć stosunek? Ćwiczenia na opóźnienie wytrysku

Teraz wystarczy ścisnąć palce na 3-4 sekundy tak, aby nie wywołać bólu, po czym zrobić 30-sekundową przerwę. Po tym można kontynuować stosunek albo masturbację.

Metoda ta jest bardzo prosta i trwa krótko, dlatego zdecydowanie warto stosować ją tak często, jak to tylko możliwe – jest to ćwiczenie na potencję, które przyniesie efekt już po kilkunastu próbach.

Metoda 3 – Start-Stop

Jak jeszcze przywrócić potencję i wydłużyć erekcję? Jedną z najskuteczniejszych metod jest ta, stworzona przez urologa Jamesa Semansa w 1956 roku – Start-Stop.

To ćwiczenie na potencję, które najprościej jest wykonywać w trakcie masturbacji – polega ono na wyczekaniu momentu tuż przed wytryskiem i szybkim zaprzestaniu dalszych czynności.

Następnie należy przeczekać kilka sekund, by wrócić do normalnego stanu i wznowić masturbację, po czym powtórzyć metodę Start-Stop. Wystarczy 4-5 takich serii i regularność ćwiczeń, a wpłynie to bardzo pozytywnie zarówno na sprawność seksualną, jak też długość i intensywność stosunku.

Metoda 4 – Tantra

Ćwiczenia z zakresu tzw. jogi miłości, która pozwala lepiej poczuć partnera i wnieść stosunek seksualny na zupełnie nowy poziom.

W tantrze chodzi o pobudzenie zmysłów i skupienie się na czułości oraz dotyku. Jej esencją jest więc nie cel sam w sobie, czyli w tym wypadku orgazm, ale droga, jaka będzie do niego prowadzić.

I również tutaj mamy do czynienia z kilkoma ćwiczeniami, które pozwolą nie tylko przedłużyć i wzmocnić erekcję, ale też potęgować doznania, jakie płyną z seksu.

O czym mowa?

  • Masażu tantrycznym, który nie tylko jest prawdziwą kopalnią rozkoszy, ale przy tym relaksuje i działa prozdrowotnie.
  • Masażu jąder, w trakcie którego partnerka musi je umiejętnie uciskać, potrząsać i oklepywać – wymaga ćwiczeń, ale efekt jest warty „wysiłku”.
  • Wielkim ciągu, w którym główną rolę dogrywa oddech – poprzez głębokie wdechy i wydechy należy odpowiednio przenosić energię seksualną.

Wszystkie te ćwiczenia są dość skomplikowane, trzeba nieco się im poświęcić i trenować przez dłuższy czas, oczywiście z odpowiednią regularnością. To sposób na twardego członka, a także nieporównywalne z niczym innym doznania seksualne.

Inne ćwiczenia na potencję?

Ćwiczenia zwiększające ochotę na seks mogą być jednak o wiele prostsze i niekoniecznie związane z treningiem penisa czy jąder.

Jak się bowiem okazuje, wzmocnienie erekcji jest możliwe również dzięki najzwyklejszemu wysiłkowi fizycznemu. Powoduje on, że zwiększa się wydolność tlenowa, poprawia się kondycja, a poziom endorfin skacze do góry.

Dzięki temu możliwości seksualne są o wiele większe, a erekcja jest silniejsza i dłuższa.

ćwiczenia na potencję

Szczególnie doskonałym sposobem na twardego członka jest trening aerobowy, a więc różnego rodzaju ćwiczenia, w tym pływanie, jazda na rowerku stacjonarnym, skakanie na skakance, a nawet… spacer przeprowadzany w dość intensywnym tempie.

Jak więc widać sprawność seksualną można poprawiać w każdej sytuacji, nie tylko podczas intymnych igraszek!

Siłownia a potencja

Potwierdzeniem tej tezy jest również to, że pozytywny wpływ na potencję może mieć także trening siłowy.

Ważne

Wyciskanie sztangi, trening z hantlami, a nawet zwykłe przysiady dadzą ci możliwość pobudzenia produkcji testosteronu, który – jak wiadomo – ma najistotniejszy wpływ na libido oraz funkcjonalność narządów płciowych.

Co więcej – wysiłek fizyczny i ćwiczenia beztlenowe pobudzają też krążenie krwi i rozszerzają naczynia krwionośne, co będzie miało wpływ na lepsze ukrwienie penisa. W ten sposób o wiele łatwiej będzie ci osiągnąć silną i długą erekcję. [1]

Polecamy: Domowe sposoby na potencję: Popraw swoją sprawność seksualną

Oczywiście zarówno w przypadku treningu tlenowego, jak i beztlenowego, efekty nie przyjdą po miesiącu – potrzeba nieco więcej czasu, jednak w tym wypadku wysiłek jest jak najbardziej zalecany! Tym bardziej, że pozytywnie wpłynie również na inne aspekty twojego życia.

Pamiętaj nie tylko o ćwiczeniach!

Chociaż dobrze wykonane ćwiczenia są doskonałym sposobem na twardego członka, powinny im towarzyszyć również zdrowa dieta oraz nieco wolniejszy i spokojniejszy tryb życia. To właśnie stres i pośpiech mogą powodować, że nie wychodzi ci w sypialni.

Zwolnij, rozluźnij się, wypij lampkę czerwonego wina (ale tylko jedną, bo nadmiar alkoholu na dłuższą metę w ogóle ci nie pomoże!) i ciesz się swoją drugą połową!


  1. Exercise and erectile dysfunction (ED) – health.harvard.edu

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *