A-cardin – recenzja produktu

A-cardin jest suplementem diety stworzonym w celu oczyszczenia tętnic z blaszek miażdżycowych, cholesterolu i toksyn. Ma chronić przed zawałem i udarem mózgu. Czy rzeczywiście tak jest i preparat dostępny w formie kapsułek może stanowić wsparcie dla osób zmagających się z problemami krążenia? Przeanalizowaliśmy skład oraz opinie o A-cardin, dzięki czemu dowiesz się, czy warto zainwestować w ten suplement diety.

Zatkane tętnice – niewidzialny problem wielu osób

W ludzkim ciele tętnice pełnią bardzo ważną rolę – ich zadaniem jest transportowanie krwi z serca do poszczególnych narządów i odprowadzanie jej z powrotem.

Niestety, z biegiem lat może dochodzić do ich zatykania. Wynika to z tego, że we krwi płynącej przez tętnice znajdują się różne składniki odżywcze, które odkładają się na ich ściankach. Jednym z nich jest cholesterol – substancja znajdująca się w błonach komórkowych i kwasach tłuszczowych.

Jego nadmiar może powodować powstawanie tzw. blaszek miażdżycowych. W efekcie dochodzi do zatykania tętnic, co sprawia, że transportują one mniejszą ilość krwi. Prowadzi to do niedotlenienia poszczególnych narządów, co z kolei wiąże się z ryzykiem miażdżycy, zawału serca czy udaru mózgu.

Przyczyn takiego stanu rzeczy jest bardzo wiele. Do rozwoju miażdżycowej choroby układu sercowo naczyniowego (ASCVD) może dochodzić w wyniku:

 • cukrzycy
 • palenia papierosów
 • siedzącego trybu życia
 • otyłości
 • diety bogatej w nasycone kwasy tłuszczowe [1]

O zatkanych tętnicach może świadczyć kilka niepokojących objawów. Mowa tu o ogólnym zmęczeniu organizmu, dusznościach, bólach w klatce piersiowej, a nawet zaburzeniach erekcji czy łysieniu.

A-cardin ma być sposobem na zredukowanie poziomu złego cholesterolu i co za tym idzie – cofnięcie zmian miażdżycowych oraz udrożnienie tętnic.

Czym jest A-cardin?

A-cardin to suplement diety w formie kapsułek według producenta powstający z wyselekcjonowanych i w pełni naturalnych składników. Dostępny jest bez recepty i może być stosowany przez osoby w różnym wieku, które chcą ochronić się przed niepożądanym wpływem złego cholesterolu, a także pragną udrożnić tętnice.

Zgodnie z informacjami producenta, A-cardin to łatwo przyswajalne tabletki, które stosuje się 2 razy dziennie i które dają efekt już po 28 dniach terapii, nie wywołując jakichkolwiek skutków ubocznych.

Aby przekonać się, czy słowa te są zgodne z rzeczywistością, należy poznać bliżej działanie suplementu diety i przeanalizować jego skład.

Polecamy: Dieta przy wysokim cholesterolu – jak obniżyć cholesterol bez leków?

Jak działa A-cardin?

A-cardin, dzięki specjalnej formule kardio-cyrkulacyjnej, ma za zadanie:

 • udrażniać tętnice
 • regenerować i wzmacniać ścianki tętnic
 • zapobiegać skokom ciśnienia
 • chronić przed zawałami serca i udarami
 • normalizować lipidy we krwi
 • poprawiać krążenie krwi
 • redukować poziom złego cholesterolu
 • cofać zmiany miażdżycowe
 • poprawiać samopoczucie

Jak informuje producent, odpowiednio wyselekcjonowane ekstrakty z roślin pozwalają usunąć 99,7% blaszek miażdżycowych, złogów cholesterolu oraz toksyn – i to w niecały miesiąc. Regularna suplementacja A-cardin ma również zmniejszać ryzyko zawału serca o 185% i udaru mózgu o 168%.

Trzeba przyznać, że są to śmiałe deklaracje.

Co więcej, suplement diety powinien także wyeliminować uczucie marznących stóp i dłoni, złagodzić bóle w okolicach mostka oraz ułatwić pozbycie się żylaków.

Czy tak jest naprawdę i A-cardin może okazać się skutecznym wsparciem dla układu krążenia? Aby się o tym przekonać, niezbędna będzie dokładna analiza składu tabletek.

A-cardin – analiza składu

Skuteczność A-cardin ma wynikać z odpowiedniej kompozycji łagodnie działających ekstraktów roślinnych, które zostały przetestowane przez producenta. Dzięki wysokiej zawartości cennych substancji aktywnych, witamin oraz minerałów wykazują pozytywny wpływ na krążenie krwi, poziom cholesterolu oraz ścianki tętnic i naczyń krwionośnych.

Co znajduje się w suplemencie diety A-cardin i jakie są właściwości poszczególnych ekstraktów z roślin?

Ekstrakt z karczocha

Karczoch zwyczajny to roślina pochodząca z basenu Morza Śródziemnego – znany jest przede wszystkim z wysokiej zawartości cennych składników odżywczych. Znajdziesz w nim sporo witamin (C, B1, B2, B6, A, E czy K), minerałów (wapnia, potasu, magnezu, żelaza czy cynku) oraz kwasów tłuszczowych wspomagających układ pokarmowy.

Jego obecność w suplemencie diety A-cardin nie jest dziełem przypadku – dzięki wartościowym substancjom aktywnym pozwala skutecznie obniżać poziom złego cholesterolu. Co więcej, jego łuski mogą oczyszczać organizm z innych tłuszczów, a także zwiększać elastyczność naczyń krwionośnych. Wszystko to ma pozytywny wpływ na układ krążenia.

To jednak nie wszystko. Ekstrakt z karczocha wykazuje działanie przeciwzakrzepowe, oczyszcza tętnice i może chronić przed miażdżycą oraz jej konsekwencjami, w postaci zawału serca.

Warto również dodać, że składnik ten wpływa pozytywnie na wiele innych układów i narządów:

 • wspiera trawienie, usprawniając przepływ soków trawiennych
 • wspomaga prawidłową pracę jelit
 • niweluje objawy problemów trawiennych, takich jak wzdęcia
 • zapewnia detoksykację wątroby

Karczoch wykazuje także właściwości przeciwutleniające i przeciwstarzeniowe, dzięki czemu jego stosowanie polecane jest osobom po 50-tym roku życia.

Rdest wielokwiatowy

Drugim cennym składnikiem A-cardin jest rdest wielokwiatowy – pnącze występujące w Azji, które od dawien dawna stosowane jest między innymi w chińskiej medycynie ludowej. Zawiera wiele wartościowych substancji aktywnych, do których zaliczamy między innymi alkaloidy, fenole, glukozydy czy lektyny.

W jaki sposób rdest wielokwiatowy może przyczyniać się do wspierania pracy układu krążenia? Przede wszystkim jego stosowanie pozwala obniżać poziom złego cholesterolu, a co za tym idzie – zmniejszać ryzyko rozwoju chorób serca i powikłań sercowo-naczyniowych. Dlatego jest często polecany osobom stosującym dietę wysokotłuszczową.

Co więcej, ekstrakt z rośliny obniża ciśnienie krwi i rozszerza naczynia krwionośne. W efekcie nie tylko obniża ryzyko zawału serca czy udaru mózgu, ale również chroni przed tworzeniem się groźnych skrzepów.

Warto także wspomnieć o innych cennych właściwościach rdestu wielokwiatowego:

 • stymuluje pracę układu immunologicznego
 • ułatwia zasypianie
 • reguluje poziom cukru we krwi
 • wykazuje działanie odmładzające

Również ten składnik może więc stanowić znakomite wsparcie dla osób starszych i cierpiących na różne dolegliwości układu krążenia.

Miłorząb dwuklapowy

Bardzo cennym składnikiem A-cardin jest miłorząb dwuklapowy. To roślina pochodząca z Chin, która – podobnie jak opisywany wcześniej rdest wielokwiatowy – stosowana jest od tysięcy lat w tamtejszej medycynie ludowej.

Nie jest to dziełem przypadku – miłorząb zawiera mnóstwo cennych substancji czynnych, takich jak flawonoidy, terpeny, steroidy czy fitosterole. Stanowi bogate źródło witamin C i E, karotenu, a także różnych minerałów, np. selenu.

Efekt? Miłorząb dwuklapowy usprawnia krążenie krwi, ma pozytywny wpływ na pracę serca, wykazuje działanie przeciwzapalne, a także spowalnia procesy starzenia. Dzięki temu może być stosowany w celu zapobiegania miażdżycy i udarom.

To jednak nie wszystkie cenne właściwości miłorzębu dwuklapowego. Jak wykazały badania, jego regularna suplementacja pozwala spowolnić spadek funkcji poznawczych, przeciwdziałając otępieniu oraz poprawiając pamięć u osób starszych. [2]

Oprócz tego sprawdzi się w walce z:

 • wahaniami nastroju
 • szumami usznymi
 • problemami ze słuchem
 • zawrotami głowy
 • chorobami cywilizacyjnymi

Polecany jest zwłaszcza osobom w średnim wieku oraz starszym, ponieważ ma pozytywny wpływ na wiele procesów, jakie zachodzą w ich organizmach.

Berberys

Berberys jest krzewem, który można spotkać w miejskich parkach i domowych ogrodach. To roślina o charakterystycznym, pięknym wyglądzie oraz licznych właściwościach prozdrowotnych. Pozyskiwane z niej związki to przede wszystkim berbamina oraz kryptonina, które mają nieoceniony wpływ na układ sercowo-naczyniowy.

Ekstrakt z tej rośliny obniża ciśnienie tętnicze krwi i reguluje pracę serca. Co więcej, zawarte w nim alkaloidy skutecznie ograniczają wchłanianie lipidów i cholesterolu, a także prowadzą do ich szybszego wydalenia z organizmu. Berberys działa również antyoksydacyjnie i przeciwmiażdżycowo, zapewniając wsparcie dla osób zmagających się z dolegliwościami układu krążenia.

Bardzo istotnymi składnikami tej rośliny są także protopina i palamatyna. Podobnie jak berberyna, działają one przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

Oprócz tego berberys jest bogatym źródłem:

 • saponin, które działają wykrztuśnie i moczopędnie
 • garbników chroniących organizm przed wolnymi rodnikami
 • witaminy C podnoszącej odporność organizmu
 • kwasów organicznych wspomagających pracę układu pokarmowego
 • rutyny uszczelniającej naczynia włosowate

Wszystko to sprawia, że składnik ten stanowi znakomite wsparcie dla osób zmagających się z problemami układu sercowo-naczyniowego. Jego suplementacja zalecana jest zarówno młodszym, jak i starszym osobom.

Opinie o A-cardin

Analiza składu A-cardin to nie wszystko, co pozwoli nam potwierdzić jego skuteczność. Bardzo istotne są także opinie konsumentów na temat suplementu diety. Jak się okazuje, w zdecydowanej większości przypadków są one pozytywne.

Przychylne oceny wystawiają produktowi przede wszystkim osoby starsze, które na co dzień zmagają się z dolegliwościami układu krążenia albo które chcą skutecznie im zapobiec. Zwracają oni uwagę na to, że kilkutygodniowa suplementacja A-cardin zapewniła im więcej sił witalnych, zniwelowała zadyszki i pozwoliła na dłuższe spacery.

Wszystko to może wynikać ze zmniejszenia poziomu złego cholesterolu i udrożnienia tętnic – dzięki temu krew krąży szybciej i dociera do narządów bez jakichkolwiek problemów. W efekcie osoby starsze mogą cieszyć się większą ilością energii i lepszym samopoczuciem.

To jednak nie wszystko. Osoby stosujące A-cardin zwracają również uwagę na łatwość suplementacji i bezproblemową dostępność. W ich opinii jest to również produkt bezpieczny, który nie wywołuje skutków ubocznych.

Korzyści ze stosowania A-cardin

Zarówno analiza składu, jak też opinii o A-cardin potwierdzają, że jest to suplement diety skuteczny i wartościowy – zwłaszcza dla osób w średnim wieku oraz starszych.

Znajdujące się w nim wyselekcjonowane ekstrakty z roślin pozwalają:

 • zmniejszać poziom złego cholesterolu i usprawniać krążenie krwi
 • udrażniać tętnice i wzmacniać ich ścianki
 • zapobiegać skokom ciśnienia
 • zwiększać poziom energii i sił witalnych
 • cieszyć się lepszym samopoczuciem

Takie właściwości suplementu diety powodują, że może on zapewnić wsparcie dla układu krążenia i zmniejszyć ryzyko miażdżycy, zawału serca czy udaru mózgu. Warto więc sprawdzić jego działanie i przekonać się, jak wpłynie na organizm.

Pamiętaj – A-cardin to suplement diety dostępny bez recepty, którego zadaniem jest wyłącznie wspieranie układu sercowo-naczyniowego. Nie jest lekiem i dlatego nie stanowi złotego środka na wszystkie twoje problemy. Co więcej, jeżeli chcesz uchronić się przed niepożądanymi zmianami miażdżycowymi, stosuj odpowiednią dietę i nie zapominaj o aktywności fizycznej.

Polecam: Gorzka czekolada i magnez, właściwości zdrowotne i zastosowanie

Kto może sięgnąć po A-cardin?

Ze względu na skuteczne wspieranie układu krążenia oraz działanie przeciwstarzeniowe A-cardin polecany jest przede wszystkim osobom w średnim wieku oraz starszym. Zapewni ci lepszą odporność, wpłynie pozytywnie na samopoczucie, a także podniesie poziom energii. Co więcej, jego suplementacja poprawi twoją pamięć i koncentrację, zwiększając tym samym komfort życia.

A-cardin polecany jest także wszystkim osobom, które pragną skuteczniej chronić się przed miażdżycą. Mogą stosować go również osoby młodsze, które prowadzą siedzący tryb życia oraz walczą z nadwagą lub otyłością.

Po suplement diety sięgnąć powinni także pracownicy zmagający się z dużym stresem i ciągłym pośpiechem, którzy chcą poprawić swoje zdrowie oraz samopoczucie.

Dawkowanie A-cardin

Producent zaleca stosowanie 1 kapsułki 2 razy dziennie. Pierwsze oznaki działania suplementu diety powinny pojawić się już po kilku-kilkunastu dniach stosowania.

Najlepszy efekt daje dłuższa kuracja, trwająca co najmniej 2-3 miesiące.

Czy A-cardin jest bezpieczny?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, według deklaracji producenta A-cardin został stworzony z odpowiednio wyselekcjonowanych i w pełni naturalnych składników. W efekcie jest bezpieczny dla zdrowia i mogą korzystać z niego osoby starsze.

Warto jednak pamiętać, by stosować się do zaleceń producenta i nie przekraczać zalecanych dawek. Zbyt duża ilość kapsułek, tak jak w przypadku każdego innego suplementu diety, może doprowadzić do problemów żołądkowych.

Gdzie kupić A-cardin i ile kosztuje?

Aby cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie daje A-cardin i mieć pewność zakupu oryginalnego suplementu diety, warto zamawiać go z oficjalnej strony producenta – www.acardin.pl. Dzięki temu unikniesz ryzyka skorzystania z podróbek, które nie wykazują tak wysokiej skuteczności.

Jedno opakowanie A-cardin (zawierające 30 kapsułek) kosztuje 274 zł, jednak aktualnie można skorzystać z promocji i zakupić je w cenie 137 zł. Dzięki temu nie tylko zapłacisz mniej, ale również zamówisz np. 60 tabletek, co pozwoli ci na skuteczne przeprowadzenie miesięcznej kuracji.

Warto dodać, że producent zapewnia gwarancję zwrotu pieniędzy. Jeżeli więc A-cardin nie spełni twoich oczekiwań, możesz odesłać puste opakowanie na adres zwrotny i odzyskać całą sumę. Kupując suplement diety, niczym nie ryzykujesz, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że zyskasz lepsze samopoczucie i będziesz cieszyć się zdrowym sercem.

Podsumowanie – czy warto brać A-cardin?

A-cardin należy suplementów diety, które mogą zapewnić kompleksowe wsparcie dla twojego układu sercowo-naczyniowego. Dzięki naturalnym i dokładnie przetestowanym przez producenta składnikom pozwala obniżyć poziom złego cholesterolu, poprawić ciśnienie krwi oraz zredukować zmiany miażdżycowe.

Co więcej, A-cardin dostępny jest bez recepty, możesz zamówić go przez Internet i mieć pewność, że nie wywoła jakichkolwiek skutków ubocznych. Wszystko to sprawia, że jest tak ceniony przez konsumentów – warto więc przekonać się o jego skuteczności osobiście.

Przypominamy jednak, by nie traktować suplementu diety jako środka zastępczego dla leków przepisanych przez lekarza. A-cardin stanowi wsparcie dla układu krążenia, a nie sposób na zwalczenie wszelkich dolegliwości związanych z układem krążenia.

Co więcej, jeżeli chcesz ochronić się przed miażdżycą, zawałem i udarem, nie zapominaj o prawidłowej diecie oraz aktywności fizycznej. Dzięki temu oraz odpowiedniej suplementacji znacznie ograniczysz ryzyko groźnych dolegliwości i poprawisz swoje zdrowie oraz samopoczucie.


Źródła:

[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK507799/

[2] Tan, M. S., Yu, J. T., Tan, C. C., Wang, H. F., Meng, X. F., Wang, C., Jiang, T., Zhu, X. C., & Tan, L. (2015). Efficacy and adverse effects of ginkgo biloba for cognitive impairment and dementia: a systematic review and meta-analysis. Journal of Alzheimer’s disease : JAD, 43(2), 589–603. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25114079/

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *