Czy picie wody pomaga w odchudzaniu?

Picie wody a odchudzanie to ważny temat dla każdej osoby, która pragnie zrzucić zbędne kilogramy. Sprawdź, jak znaczące jest odpowiednie nawodnienie na redukcji i dlaczego bez niego nie uda ci się osiągnąć wymarzonej sylwetki.

Woda a odchudzanie – pomaga czy szkodzi?

Picie wody zdecydowanie pomaga w odchudzaniu, a także jest niezbędne dla zachowania zdrowia organizmu.

Dbając codziennie o odpowiednie nawodnienie, możemy liczyć na takie korzyści, jak:

  • przyspieszenie przemiany materii,
  • oczyszczenie organizmu,
  • sprawniejszą pracę układu pokarmowego,
  • oczyszczenie nerek,
  • wsparcie zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Osoby, które piją zbyt mało wody często cierpią na bóle głowy i odczuwają chroniczne zmęczenie, mogą być również osłabione oraz zmagać się z częstymi zaparciami.

Odwodnienie wiąże się również ze spowolnioną pracą całego organizmu, co prowadzi także do słabej przemiany materii. W efekcie ciało jest bardziej podatne na przybieranie na wadze.

Woda wpływa na odchudzanie dzięki przyspieszaniu sytości po posiłkach. Warto pić ją przed jedzeniem, ponieważ w ten sposób będziemy znacznie szybciej się najadać, co ułatwi ograniczenie kalorii w diecie.

Polecamy: Jak mądrze schudnąć? Poradnik zdrowego odchudzania

Kolejnym ważnym aspektem picia wody jest jej wsparcie dla układu trawiennego. Bez wody zawarty w pokarmach błonnik nie może prawidłowo przedostać się przez jelita, czego wynikiem są wzdęcia i zaparcia.

Woda pomaga oczyścić przewód pokarmowy z zalegających w nim resztek, dba o zdrowie jelit oraz reguluje wypróżnienia. W efekcie ułatwia osiągnięcie i utrzymanie płaskiego brzucha.

Wypróbuj pierwszą taką na świecie kawę na odchudzanie Cappuccino MCT. Rewelacyjny smak i aromat kawy arabiki oraz kongijskiej połączony z najlepszymi składnikami wspomagającymi odchudzanie pomoże Ci zrzucić nawet 7-8 kg w ciągu miesiąca! Przekonaj się, jak skuteczna jest kawa Cappuccino MCT ⇒

Jaką wodę pić przy odchudzaniu?

Jaką wodę powinno się pić przy odchudzaniu? Najlepiej zdecydować się na niegazowaną wodę mineralną – nie posiada ona kalorii, a przy tym dostarcza potrzebnych organizmowi składników mineralnych, np. ważnego dla zdrowia serca sodu.

Należy całkowicie zrezygnować z wód smakowych – zazwyczaj zawierają one cukier lub słodziki, a także sztuczne barwniki i aromaty.

Jeśli trudno jest ci zmusić się do picia dużej ilości wody, warto wypróbować dodanie do niej mięty, niewielkiej ilości świeżych owoców lub odrobiny miodu – z takimi dodatkami będzie smaczniejsza i łatwiej będzie pamiętać o jej regularnym piciu.

Osoby intensywnie trenujące mogą dodawać do wody soki owocowe, które zapewnią im większą ilość energii.

Picie wody z cytryną na odchudzanie

Warto również dodać do wody sok z cytryny i pić taką mieszankę przynajmniej raz dziennie, najlepiej rano, przed śniadaniem.

Picie wody z cytryną na odchudzanie

W ten sposób nie tylko dostarczymy sobie dużej dawki witaminy C, ale także możemy przyspieszyć odchudzanie.

Ważne

Woda z cytryną pita rano świetnie nawadnia, pobudza organizm, przyspiesza przemianę materii oraz odkwasza organizm. Regularne spożywana, ma pozytywny wpływ na zdrowie i odporność – zapobiega rozwojowi nowotworów, zwalcza stres oksydacyjny i obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Dzięki wodzie z cytryną można też przeciwdziałać powstawaniu kamieni nerkowych. Dodatkowo oczyszcza ona organizm z toksyn.

Polecamy: Szczaw na odchudzanie – kalorie i wartości odżywcze

Picie wody z cytryną ma duży wpływ na odchudzanie. Przede wszystkim wspomaga trawienie, przyczyniając się do przyspieszenia przemiany materii.

Zapewnia też uczucie sytości, dzięki czemu zmniejsza ochotę na sięganie po przekąski między posiłkami oraz ułatwia trzymanie się niskokalorycznej diety.

Ile pić wody, żeby schudnąć?

Ile pić wody, żeby schudnąć? Choć jest to zależne od indywidualnych warunków, zalecana dzienna ilość wody to od 1,5 do 2,5 l.

Zapotrzebowanie może różnić się ze względu na wagę, wiek oraz aktywność w ciągu dnia. Niezależnie od osoby powinno się jednak pić przynajmniej 1,5 l wody na dobę, co pozwoli uniknąć odwodnienia i zapewnić prawidłową pracę organizmu.

Warto pamiętać, że chodzi tutaj o czystą wodę, ewentualnie uzupełnianą łagodnymi herbatami ziołowymi. Do bilansu nie wlicza się innych płynów typu słodzone napoje (również te ze słodzikami zamiast cukru), owocowe soki, kawa czy czarna herbata.

Ważne

Osoby otyłe powinny pić nieco więcej wody – przynajmniej 2 l dziennie. U nich o wiele częściej dochodzi do odwodnienia organizmu ze względu na większe zapotrzebowanie na płyny.

Wodę najlepiej pić porcjami, rozdzielając je na cały dzień. Jednorazowe wypicie dużej ilości wody może być niezdrowe i nie zaspokaja w pełni potrzeb organizmu.

Najwięcej powinni pić sportowcy oraz osoby regularnie trenujące. Podczas ćwiczeń tracimy dużą ilość wody, wydalanej m.in. podczas pocenia się. Zaleca się wypicie dodatkowego litra wody przed samym treningiem oraz uzupełnianie jej w trakcie wysiłku.

Polecamy: Czy soda oczyszczona jest dobra na odchudzanie?

Warto pamiętać, że choć na co dzień picie dużej ilości wody jest bardzo ważne, nie można także z nią przesadzić. Długotrwałe picie powyżej 3-4 l dziennie lub jednorazowe przyjęcie bardzo dużej ilości wody może doprowadzić do przewodnienia hipotonicznego, które zaburza gospodarkę wodną organizmu. Jest to stan groźny dla zdrowia, a nawet życia.

Podsumowanie

Picie wody a odchudzanie to zagadnienie o dużym znaczeniu dla osób pragnących zrzucić nadprogramowe kilogramy.

Woda jest niezbędna dla utrzymania zdrowia organizmu – ma wpływ na prawidłową pracę wszystkich narządów oraz reguluje zachodzące w ciele procesy.

Regularne picie odpowiedniej ilości wody ułatwia odchudzanie. Dzięki wodzie przyspiesza się przemianę materii, reguluje się trawienie, a także zwiększa się sytość po posiłkach.

Wodę najlepiej pić w czystej postaci, jednak można dodawać do niej też miętę, miód czy świeże owoce. Za niezwykle zdrową i pomocną w odchudzaniu uznaje się wodę z cytryną.

Każdy dorosły człowiek powinien pić przynajmniej 1,5 l wody dziennie. W przypadku osób odchudzających się najlepiej sięgać po większą ilość płynów, ponieważ pozwoli to na szybszą utratę wagi.

 

1 Comment

  1. DER-MED 3 lutego 2021 at 12:12

    Woda niezmiennie jest jedną z najważniejszych substancji w naszym życiu. Odpowiednie nawodnienie wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie. Będzie widoczne zarówno w naszym samopoczuciu jak również na naszej skórze czy włosach!

    Reply

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *