Błonnik witalny odchudza! Sprawdź jak go stosować

Błonnik witalny to jeden ze składników diety, który może pozytywnie wpłynąć na stan twojego zdrowia. Odchudza, wspomaga procesy trawienne i wykazuje szereg innych właściwości. Sprawdź, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Odpowiednia ilość błonnika w jadłospisie to jeden z czynników warunkujących prawidłową pracę układu pokarmowego. Składnik ten pomaga usuwać z przewodu zbędne produkty przemiany materii, sprawiając, że trawienie staje się o wiele sprawniejsze, a ciało odciążone. Ma to niebagatelne znaczenie w trakcie odchudzania. Czym błonnik witalny różni się jednak od tej standardowej formy? Postanowiliśmy przyjrzeć się jego właściwościom oraz sposobowi stosowania.

Fibre Select – najlepszy błonnik witalny dostępny na rynku!

 • Zawiera wyłącznie naturalne składniki
 • Wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej.
 • Wspiera komfort trawienny.
 • Przyspiesza tempo przemiany materii.
 • Reguluje rytm wypróżnień.

Błonnik witalny – właściwości

Właściwości błonnika witalnego sprawiają, że staje się coraz bardziej popularny wśród zwolenników zdrowego żywienia i odchudzania. Czym dokładnie jest ten produkt?

Błonnik witalny to nic innego, jak błonnik roślinny pozyskany z gatunków bogatych w ten cenny składnik. Zwykle jest to len, babka jajowata czy babka płesznik. Dzięki temu, że ekstrahuje się go w określony sposób produkt zyskuje wysoką skuteczność działania oraz jest świetnie tolerowany przez organizm.

Polecamy: Czy od jajek się tyje? Jajka w diecie odchudzającej

Najważniejszą rolą błonnika witalnego jest wspieranie procesów trawiennych. Ta właściwość przekłada się na szereg innych czynników – sprawna praca układu pokarmowego jest bowiem niezwykle istotnym elementem funkcjonowania całego organizmu.

Właściwości błonnika witalnego:

 • wspomaganie pracy układu trawiennego
 • ułatwianie pozbywania się toksyn
 • zwiększanie uczucia sytości
 • przyspieszanie procesu odchudzania
 • regulacja poziomu glukozy we krwi
 • stabilizacja poziomu cholesterolu

Wspieranie układu pokarmowego

Dlaczego to tak istotne? Współczesna dieta obfituje zwykle w żywność wysokoprzetworzoną, która obciąża organizm i sprawia wiele trudności trawiennych. Konsekwencją tego są zalegające w jelitach resztki, które mogą przebywać tam nawet wiele tygodni.

Złogi nie tylko wywołują wiele dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ale także wpływają negatywnie na całe ciało, powodując senność  i zmęczenie oraz utrudniając wchłanianie cennych składników. Nieprawidłowa praca jelit może także stać się przyczyną poważnych chorób.

Błonnik witalny działa niczym „miotełka”, która pomaga usuwać niestrawione produkty przemiany materii, złogi i niepożądane związki. Przyjmując go regularnie, pozbywasz się uciążliwych zaparć, wzdęć i gazów oraz zwiększasz efektywność przyswajania witamin, minerałów i innych wartościowych składniki.

Odtruwanie organizmu

Usuwając ze światła jelita niepotrzebne produkty przemiany materii, błonnik witalny pomaga także pozbywać się z ciała toksyn. W złogach bytują niezliczone ilości drobnoustrojów, które mogą negatywnie wpływać na stan ludzkiego zdrowia.

Produktem ich działania, a także zalegania materii są często także rozmaite szkodliwe substancje. Regularne spożywanie błonnika witalnego pomaga oczyszczać ciało z tych niepożądanych związków.

Odpowiedni poziom cukru i cholesterolu we krwi

Błonnik witalny zawiera nie tylko składniki nierozpuszczalne w wodzie, które odpowiadają za „wymiatanie” tego, co niepotrzebne i wzmaganie perystaltyki jelit, ale także frakcję rozpuszczalną.

Ta wykazuje zdolność do stabilizowania poziomu glukozy we krwi, co ma niebagatelne znaczenie dla zachowania dobrego zdrowia i zapobiegania chorobom metabolicznym, jak insulinooporność czy cukrzyca typu drugiego – często powiązanych ze wzrostem wagi

Polecamy: Czy ocet jabłkowy działa na odchudzanie? Efekty regularnego picia octu jabłkowego!

Ta część błonnika sprawia także, że o wiele łatwiej zachować odpowiedni poziom cholesterolu we krwi, co również poprawia stan zdrowia i zmniejsza ryzyko powstawania otyłości.

Uczucie sytości

Błonnik witalny odgrywa także rolę w gospodarce energetycznej oraz przedłużaniu uczucia sytości. Dzięki zdolności do pęcznienia w żołądku związek wpływa na wysyłanie sygnałów do mózgu, który otrzymuje informację, że jesteś najedzony.

Ponadto, błonnik zwiększa lepkość pokarmu i opóźnia wchłanianie tłuszczu w jelitach, co także przedłuża czas odczuwania sytości. (1)

Błonnik witalny na odchudzanie

Wymienione powyżej właściwości błonnika witalnego sprawiają, że znakomicie wspiera odchudzanie.

Ważne

Regulacja poziomu glukozy pomaga ograniczać napady głodu i zmniejsza chęć podjadania, zwłaszcza słodkich przekąsek.

Odpowiednia ilość cholesterolu i ograniczanie gromadzenia się szkodliwego LDL sprawiają, że o wiele prościej utrzymać ciało w dobrej kondycji, a także efektywniej wykonywać nie tylko codzienne czynności, ale i wymagające treningi. Dzięki temu układ krwionośny działa wydajniej, a aktywność jest bezpieczna.

Regularne oczyszczanie jelit i pozbywanie się resztek pokarmowych oraz toksyn wspomaga proces spalania tkanki tłuszczowej. Pobudzona perystaltyka sprawia, że to, co spożywasz trawione jest niezwykle skutecznie, a wszystkie niezbędne składniki zostają przyswojone.

Jak stosować błonnik witalny

Błonnik witalny na odchudzanie występuje pod postacią proszku lub tabletek. Należy go stosować zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na opakowaniu.

W przypadku błonnika w proszku zwykle przyjmuje się około 15 gramów dziennie (mniej więcej 4 łyżeczki). Produkt stosuje się przed lub po posiłku, w regularnych interwałach, co 3-4 godziny (rano, w porze obiadowej, wieczorem). Pamiętaj jednak o zachowaniu odpowiedniego odstępu od godzin spoczynku – nie stosuj błonnika tuż przed położeniem się spać.

Proszek dodawaj do wody lub soku, tabletki zaś popijaj dużą ilością płynu.

Pamiętaj, że o ile błonnik witalny jest bardzo korzystnym wsparciem dla całego organizmu, istnieją pewne ograniczenia w jego przyjmowaniu. Opowiemy o tym w dalszej części artykułu. W razie wątpliwości najlepszym rozwiązaniem przed zastosowaniem suplementu tego rodzaju będzie konsultacja ze specjalistą.

Fibre Select – błonnik witalny w proszku

Świetnym rozwiązaniem dla osób zabieganych, które mają problem z zadbaniem o właściwą podaż tego cennego składnika w diecie będzie Fibre Select. Jest to błonnik witalny występujący pod postacią proszku – praktycznego i łatwego w stosowaniu.

Co wyróżnia ten produkt spośród pozostałych suplementów diety z tego segmentu? W proszku Fibre Select znajdziesz nie tylko błonnik witalny, ale także inne wartościowe składniki, które dodatkowo wspierają pracę układu pokarmowego i ułatwiają odchudzanie.

Polecamy: Czy kawa z mlekiem tuczy? Skutki picia kawy z mlekiem

Związki zawarte w produkcie wspomagają utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi, zapobiegają napadom wilczego głodu i pomagają oprzeć się pokusie zjedzenia czegoś słodkiego.

Regularnie przyjmowany Fibre Select poprawia perystaltykę jelit, przyspieszając proces trawienia i przesuwanie się treści pokarmowej. Dzięki niemu dużo łatwiej pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii i oczyścić organizm.

Fibre Select pomaga:

 • przyspieszyć metabolizm
 • zwiększyć intensywność ruchów robaczkowych
 • uprzątnąć światło jelita
 • pozbyć się toksyn
 • ułatwić spalanie tkanki tłuszczowej
 • wyregulować poziom cholesterolu i cukru we krwi

Z czego wynika skuteczność produktu? Oczywiście z zawartych w nim związków.

Skład Fibre Select zawiera:

Babkę jajowatą

Babka jajowata pęcznieje w przewodzie pokarmowym, zwiększając uczucie sytości, dzięki czemu znacznie dłużej nie masz ochoty na zjedzenie kolejnego posiłku lub sięgnięcie po przekąskę. Zawarty w niej błonnik wspiera perystaltykę jelit i przyspiesza usuwanie niestrawionych resztek.

Mikronizowany błonnik jabłkowy

Podobnie, jak babka, błonnik pozyskany ze skórek jabłczanych ma zdolność do wchłaniania wilgoci i powiększania swojej objętości w żołądku. Dzięki temu przedłuża uczucie pełności, zwiększając odległości pomiędzy posiłkami.

Inulina z korzenia cykorii

Inulina jest rozpuszczalnym w wodzie wielocukrem z grupy fruktanów. Związek stanowi wartościowy prebiotyk, który wspiera naturalną mikroflorę jelitową, głownie z rodzaju Bifidobacterium i Lactobacillus.

Inulina wpływa także na metabolizm tłuszczów i cukrów, odgrywając istotną rolę w zapobieganiu zaburzeniom metabolicznym, które często związane są z przybieraniem na wadze. (2)

Oligofruktoza z korzenia cykorii

Oligofruktoza jest rodzajem inuliny o średnim stopniu polimeryzacji. Ona także przyspiesza perystaltykę jelit, znosi zaparcia i pozwala na pozbywanie się zbędnych produktów przemiany materii.

Związek pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu i glukozy we krwi, bierze także udział w przemianach tłuszczów. Podobnie, jak pozostałe rodzaje błonnika, oligofruktoza przedłuża uczucie sytości.

Mikronizowany błonnik lniany

Błonnik pozyskany z lnu skutecznie wspomaga pracę układu pokarmowego, ułatwiając metabolizowanie pokarmu i pozbywanie się zbędnych produktów tego procesu. Działa naturalnie i bardzo bezpiecznie.

Ważne

Warto podkreślić, że wszystkie wymienione wyżej składniki są w pełni naturalne. Produkt nie zawiera żadnych sztucznych i szkodliwych dodatków, dzięki czemu zwykle nie wywołuje skutków niepożądanych.

Gdzie kupić Fibre Select? Polecamy skorzystanie bezpośrednio ze strony produktowej lub witryny producenta.

Tylko wówczas masz pewność, że nabywasz produkt oryginalny, którego skład jest w pełni sprawdzony i bezpieczny. Warto nadmienić, że możesz tam skorzystać z wielu promocji oraz gwarancji satysfakcji.

Skutki uboczne stosowania błonnika witalnego

Błonnik witalny to produkt bezpieczny. Producenci podkreślają jednak, że w przypadku osób cierpiących na rozmaite schorzenia układu pokarmowego, wystąpić mogą pewne dolegliwości. Co istotne – zdarza się to także, gdy ludzie ci spożywają pokarm bogaty w naturalny błonnik.

Polecamy: Witamina B5 w odchudzaniu – właściwości i zapotrzebowanie dzienne

Z tego względu każdy, kto chce wzbogacić swoją dietę w tego typu produkty, a boryka się z kłopotami trawiennymi, powinien skonsultować swoją decyzję ze specjalistą. Dotyczy to szczególnie osób cierpiących na zespół jelita drażliwego, chorobę Leśniowskiego-Crohna czy wrzodziejące zapalenie jelit.

Przeciwwskazaniem do przyjmowania błonnika witalnego jest alergia i nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, a także problemy z wchłanianiem składników pokarmowych.

Podsumowanie: czy warto stosować błonnik witalny

Błonnik witalny to świetny sposób nie tylko na odchudzanie, ale także i wsparcie w wielu innych obszarach funkcjonowania organizmu. Zapewnienie odpowiedniej ilości tego składnika w diecie może być problematyczne – zwłaszcza w przypadku osób bardzo zapracowanych. Z tego względu warto skorzystać z naturalnego wsparcia w postaci gotowego proszku.

Pamiętaj jednak, by korzystać jedynie z produktów o sprawdzonym pochodzeniu i dobrym składzie, w którym brak sztucznych dodatków i szkodliwych konserwantów. Równie ważny jest umiar – w przypadku błonnika witalnego więcej wcale nie znaczy lepiej. Stosuj się do zaleceń producenta, a w krótkim czasie zaobserwujesz pozytywne efekty w postaci usprawnienia trawienia i uczucia lekkości.


Źródła:

(1) Burton-Freeman B. (2000). Dietary fiber and energy regulation. The Journal of nutrition, 130(2S Suppl), 272S–275S. https://doi.org/10.1093/jn/130.2.272S

(2) https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0144861716303812?via%3Dihub

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *